فراگیر پیام نور ارشد ۹۸

در این مقاله شرایط ، زمان و نحوه ثبت نام در فراگیر پیام نور ۹۸ را برای اطلاع داوطلبان قرار داده ایم.

برای اطلاع از فراگیر پیام نور ارشد ۹۸

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

مشاوران مستراپلای از ۸ صبح تا ۱۲ شب پاسخگوی شما هستند. (حتی ایام تعطیل)

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و برای تماس از طریق کد تخفیف کلیک کنید


دانشگاه پیام نور علاوه بر پذیرش دانشجو از طریق کنکور سراسری ارشد ، درمقطع کارشناسی ارشد به صورت فراگیر پیام نور دانشجو می پذیرد. دانشگاه پیام نور براساس سوابق تحصیلی داوطلب و شرکت در آزمون فراگیر پیام نور نسبت پذیرش داوطلبان اقدام می نماید. متقاضی شرکت کننده در فراگیر پیام نور می تواند در هر رشته ای که علاقه به تحصیل در آن رشته را دارد بدون توجه به مدرک کارشناسی ثبت نام کنند ، ثبت نام در دوره دانش پذیر فراگیر پیام نور به دلیل سنجش میزان توانمندی و آمادگی تحصیلی داوطلب در رشته مورد علاقه خود می باشد ، داوطلبان پس از ثبت نام فراگیر دانشگاه پیام نور ، و شرکت در دوره های آموزشی و آمادگی و گذراندن تعدادی از واحد های درسی رشته انتخابی خود در آزمون پایان نیمسال فراگیر پیام نور که توسط سازمان سنجش برگذار می شود ، شرکت می کنند و در صورت قبولی در این آزمون از وضعیت دانش پذیری به دانشجویی تبدیل وضعیت می شوند. این داوطلبان در دانشگاه پیام نور به صورت دانشجو در نیمسال دوم در رشته انتخابی ادامه تحصیل می دهند.

فراگبر پیام نور ارشد ۹۸

پذیرش ارشد دانشگاه پیام نور به دو صورت شرکت در کنکور سراسری ارشد و آزمون های فراگیر پیام نور می باشد ، داوطلب جهت ثبت نام در هریک از دو روش باید از طریق سایت سازمان سنجش در زمان اعلام شده اقدام نماید. داوطلبان ( مرد ) متقاضی در فراگیر از معافیت نظام وظیفه برخوردار هستند. برنامه درسی هر دو گروهی که اقدام به جذب دانشجو می کنند چه بدون کنکور و چه با کنکور مشابه است و پذیرفته شدگان فراگیر دانشگاه پیام نور یک نیمسال تحصیلی جلوتر از داوطلبانی است که از طریق کنکور سراسری شرکت نموده اند می باشند. داوطلبانی که از طریق دوره های فراگیر پیام نور شرکت کرده اند باید واحد های نیمسال اول تحصیلی را در دوره دانش پذیری گذرانده و در امتحان ورودی ، نمره لازم را برای قبولی کسب کنند. داوطلبان باید بدانند که اعتبار مدرک فارغ التحصیلان هردو گروه چه با کنکور و چه بدون کنکور برای اشتغال یا ادامه تحصیل یکسان می باشد.

زمان ثبت نام فراگیر ارشد پیام نور ارشد ۹۸

درسال های گذشته زمان ثبت نام فراگیر پیام نور ، در بهمن ماه بوده است اما در چند سال اخیر زمان ثبت نام فراگیر پیام نور در مهر ماه می باشد و داوطلبانی که قصد ثبت نام در فراگیر پیام نور را دارند ، برای ثبت نام باید در مهر ماه اقدام نمایند. داوطلبان برای شرکت و ثبت نام در فراگیر پیام نور باید اطلاعیه های سایت سازمان سنجش را دنبال کنند تا از نحوه ثبت نام در فراگیر دانشگاه پیام نور و زمان ثبت نام فراگیر پیام نور و شرایط ثبت نام فراگیر پیام نور با مطلع شوند. همچنین برای اطلاع از آخرین اخبار ثبت نام فراگیر پیام نور می توانید عضو کانال تلگرامی ارشد مستراپلای شوید.

شرایط شرکت در دوره های فراگیر ارشد پیام نور

داوطلبانی که قصد شرکت در فراگیر پیام نور را دارند ، باید توجه داشته باشند که برای شرکت در فراگیر پیام نور باید دروس ترم اول دوره کارشناسی ارشد را بخوانند و آزمون دهند ، اما داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون سراسری و کارشناسی ارشد را دارند باید از منابع مقطع کارشناسی جهت آمادگی در آزمون استفاده نمایند.
داوطلبانی که در آزمون فراگیر پیام نور شرکت کرده اند پس از قبولی ، تمامی دروسی را که در آزمون امتحان داده اند ، جزو واحد های پاس شده دوره کارشناسی ارشد شرکت کنندگان قرار می گیرد و این شرکت کنندگان در ترم دوم ابه تحصیل ادامه خواهند داد ، اما داوطلبانی که در آزمون سراسری شرکت کرده اند پس از قبولی باید دروس ارشد را از ترم اول شروع کنند.

برای اطلاع از فراگیر پیام نور ارشد ۹۸

عضو کانال تلگرامی اخبار کارشناسی ارشد شوید

برای عضویت کلیک کنید

برای مشاوره تلفنی کلیک کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.