تحصیل در نیوزیلند

تحصیل در نیوزیلند

تحصیل در نیوزیلند یک سیستم آموزشی بین المللی مبتنی بر بریتانیا با چارچوب کیفیتی مشخص و مسیرهایی برای آموزش متوسطه به آموزش حرفه ای و بخش دانشگاه دارد.
نیوزیلند در منطقه جنوب غربی اقیانوس آرام واقع شده و حدودا سه ساعت پرواز از استرالیا فاصله دارد و محیطی آرام و امن برای تحصیل در نیوزیلند فراهم می کند. نیوزیلند مناظر زیبا و محیط زیست طبیعی و پاکی دراد، نیوزیلند طیف گسترده ای از فعالیت های ورزشی و فرهنگی را ارائه می دهد. جمعیت چهار میلیون نفری این کشور از طیف وسیعی از فرهنگ ها تشکیل شده است .
آب و هوا در جزایر جنوبی معتدل است و در جزیره شمالی، گرمسیری است.
شما در جایی مشغول به تحصیل در نیوزیلند می شوید که از کیفیت آموزشی بسیار عالی و شایسته برخوردار است. تحصیل در نیوزیلند به دلیل در اختیار داشتن تمامی گرایش ها، برنامه های آموزشی و مدارک تحصیلی معتبر که در سراسر جهان شناخته شده اند برترین سیستم های آموزش عالی را به خود اختصاص داده است. علاوه بر تمامی موارد ذکر شده؛ خدمات پشتیبانی از دانشجویان بین المللی؛ جز برترین خدمات جهانی نیز خواهد بود.

جهت اطلاع از شرایط تحصیل در نیوزیلند

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

مشاوران مستراپلای از ۸ صبح تا ۱۲ شب پاسخگوی شما هستند. (حتی ایام تعطیل)

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و برای تماس از طریق کد تخفیف کلیک کنید


درباره نیوزلند

نیوزیلند جزیره ای است که در اقیانوس آرام واقع شده است. این کشور به طور عمده از دو جزیره، جزیره شمالی و جزیره جنوبی تشکیل شده است، گرچه جزایر کوچکی نیز درآن وجود دارد. نزدیکترین کشورها به نیوزلند استرالیا و کشورهای جزیره اقیانوس آرام هستند: فیجی، کالدونیای جدید و تونگا.
علیرغم دور افتادگی این کشور، نیوزیلند یک کشور توسعه یافته با ارتباطات عالی با سایر نقاط جهان است. پروازهای مکرر بین المللی و همچنین اتصال سریع به اینترنت است که نیوزیلند را به سایر نقاط جهان متصل می کند.
نیوزیلند کشوری با زیبایی های بسیار است. این کشور دارای تنوع جغرافیایی متنوعی است: کوه ها، سواحل و دریاچه ها، همراه با حیات وحش و حیوانات منحصر به فرد. نیوزیلند ترکیبی غنی از فرهنگ های مختلف را شامل می شود، از جمله میوری، پاخا (مردم اروپایی)، مردم آسیایی و اقیانوس آرام. این کشور برای افرادی با روح ماجراجویانه ساخته شده است.
دلیل این که بسیاری از مردم از رفتن به نیوزلند لذت می برند به خاطر تنوع زیستی آن است. به این خاطر که تا سال ۱۲۵۰ میلادی هیچ انسانی در این جزیره سکونت نداشت گیاهان و حیوانات بسیاری در سراسر کشور وجود دارد. این جداسازی به طبیعت اجازه داده است تا در مدت زمان طولانی رشد کند.
به معنای واقعی کلمه صدها حیوان در این کشور وجود دارد که فقط در نیوزیلند میتوانید آنها را پیدا کنید، به ویژه حیواناتی همچون پرندگان و ماهی ها و پستانداران آبزی.

زبان

نیوزیلند دارای سه زبان رسمی: زبان انگلیسی، Maori و زلاند نولاند است. Te Reo Maori (زبان موری) در سال ۱۹۸۷ به یک زبان رسمی تبدیل شد. زبان اشاره ای نیوزیلند (NZSL)، زبان اصلی جامعه ناشنوا در نیوزیلند، در سال ۲۰۰۶ به زبان رسمی تبدیل شد.
همه دانشجویان بین المللی تحصیل در نیوزیلند که می خواهند در نیوزیلند تحصیل کنند، می توانند در همه جا به انگلیسی صحبت کنند. با این حال، زبان موری در برخی از مکان ها، مانند Onehunga یا Nguru وجود دارد.

هزینه تحصیل و زندگی در نیوزیلند

برای تحصیل در نیوزیلند شما باید هزینه های تحصیل را پرداخت کنید. هر دانشگاه نیوزیلند هزینه های تحصیل خود را تعیین می کند، بنابراین هزینه هایی که باید پرداخت کنید بستگی به موسسه انتخابی، موضوع و سطح تحصیل شما خواهد داشت.
بیشتر دانشجویان بین المللی در دانشگاه های نیوزیلند باید هزینه های دانشجوی خارجی را پرداخت کنند. با این حال، تحت شرایط خاص دانشجویان بین المللی تحصیل در نیوزیلند می توانند از پرداخت هزینه دانشجویان خارجی معاف شوند زیرا آنها به عنوان دانشجویان داخلی طبقه بندی می شوند (یک مثال از چنین گروهی دانشجویان بین المللی هستند که در برنامه های دکترا ثبت نام کرده اند).
مدرک کارشناسی معمولا هزینه ای بین ۱۸۰۰۰ دلار و ۲۵۰۰۰ دلار در سال دارد. تحصیل در نیوزیلند در مقطع تحصیلات تکمیلی می تواند بین ۱۰،۰۰۰ دلار و ۳۰،۰۰۰ دلار هزینه داشته باشد. هزینه ها به موضوع انتخاب شده شما بستگی دارد. به عنوان مثال، بسیاری از رشته های کارشناسی، مانند هنر، علوم انسانی، علوم اجتماعی، مدیریت، مهندسی بین ۱۰۰۰۰دلار و ۱۲ هزار دلار در سال هزینه دارند، در حالی که رشته های علوم و فناوری معمولا بین ۱۴۰۰۰ دلار و ۱۸۰۰۰ دلار در سال نیاز به هزینه دارند.
هزینه زندگی در نیوزیلند عمدتا به موقعیت شما بستگی دارد و می تواند بین ۷۰۰۰ دلار و ۱۲۰۰۰ دلار در سال متفاوت باشد. خیلی به سبک زندگی دانشجویی و گزینه های اقامت انتخاب شده بستگی دارد. شما می توانید در هنگام تحصیل در نیوزیلند گزینه های مختلفی را برای مسکن انتخاب کنید. امکانات اقامتی خصوصی (تقریبا ۱۸۰ دلار در هر هفته)، مسکن های سطح معمولی (تقریبا ۱۲۰ دلار در هر هفته) یا خوابگاه دانشجویی و سالنهای اقامت (حدود ۲۰۰ دلار در هر هفته) برای زندگی وجود دارد.
برای کمک به وضعیت مالی خود در هنگام تحصیل در نیوزیلند، می توانید برای بورس تحصیلی مختلف اقدام کنید. طیف گسترده ای از بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در نیوزیلند وجود دارد. این بورس تحصیلی توسط دولت نیوزلند، موسسات آموزشی، منابع خصوصی و دولت های خارجی تامین می شود.
یکی دیگر از گزینه های کمک کننده مالی کار کردن شما هنگام تحصیل در نیوزیلند است. لطفا توجه داشته باشید که دانشجویان بین المللی حداکثر ۲۰ ساعت در هفته میتوانند به صورت تمام وقت در طول تحصیل و البته به صورت تمام وقت در تعطیلات کار کنند. اگر میخواهید در هنگام تحصیل در نیوزیلند کار کنید، مهم است که شرایط دقیق ویزای دانشجویی خود را بررسی کنید. برخی از ویزاها به شما اجازه کار نمی دهند در صورت وجود این مورد، شما باید برای تغییر شرایط ویزا درخواست دهید. شما می توانید این کار را در درخواست ویزای اولیه یا بعد از آن انجام دهید.

شرایط تحصیل پزشکی در نیوزلند

نیوزیلند دارای دو دانشکده ی پزشکی اصلی است: دانشگاه اوکلند و دانشگاه اوتاگو. هر دو دانشگاه به خوبی برای برنامه های پزشکی خود شناخته شده اند، این دو دانشگاه برای امکانات پژوهشی درخشان خود و فرصت همه جانبه برای دانشجویان شناخته شده است.
مدرک پزشکی در نیوزیلند بعد شش سال تحصیل به دست می آید، و بسیار مشکل و چالش برانگیز است، با این حال، هنگامی که تحصیل شما به پایان رسید، شما می توانید به عنوان یک پزشک موفق به کار بپردازید.

برنامه ۶ ساله تحصیل پزشکی در نیوزیلند

در این رشته دانشجو به تحصیل علوم درمانی و بهداشتی میپردازد و دروازه ای برای ورود به حرفه مراقبت های بهداشتی و یا پژوهش های پزشکی و زیست پزشکی است. این رشته تحصیلی فرصت برای اشتغال در مشاغلی نظیر کلینیک ها، بیمارستان ها، دانشگاه ها، موسسات تحقیقاتی و خدمات اورژانس را فراهم میکند.
آموزش در سال اول شامل؛ شیمی، زیست شناسی، فیزیک، بیوشیمی، سلامت جامعه و مطالعات رفتاری می باشد.
شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های نیوزلند بستگی به دانشگاه انتخابی شما در این کشور دارد. معمولا اخذ پذیرش در دانشگاه های خصوصی راحت تر از دانشگاه های دولتی است. افراد متقاضی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشند و دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی معتبر باشند . زبان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند انگلیسی می باشد . افراد باید دارای مدرک آیلتس ۶ یا ۷ باشند . نمره مدرک برای هر دانشگاه متفاوت است .
متقاضیان تحصیل پزشکی در نیوزلند باید ۶ سال در نیوزلند باشند تا دوره تحصیل خود را به اتمام برسانند . طی این دوره ، دانشجو ۲ سال را به فراگیری علوم پزشکی پایه و عملکرد طبیعی و غیر طبیعی سیستم های بدن ، توسعه دانش فردی و تاثیرات اجتماعی روی سلامت و بیماری می گذراند . طی ۳ سال بعد ، دانشجو در زمینه مطالعات بالینی پزشکی تحصیل می کند . در پایان سال ششم هم آزمونی مبنی بر یادگیری تمام دروس گذرانده شده دراین ۶ سال از دانشجو گرفته می شود .
متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در نیوزلند باید ۵ سال در نیوزلند باشند تا دوره تحصیل خود را به اتمام برسانند . طی این دوره ، دانشجو با تمامی آموزش ها مربوط به دندانپزشکی به طور کامل آشنا می شوند و با پیشرفته ترین تجهیزات به کار خود ادامه می دهند . تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند کمی دشوار است چون سیستم آموزشی قوی و سخت گیرانه ای بر دانشگاه های نیوزلند حکم فرمان است . اما افرادی که توانسه اند در این شته فارغ التحصیل شوند ، آینده روشن و درخشانی پیش رو دارند .
دولت نیوزلند برای افرادی که قصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند را دارند این امکان را فراهم کرده تا در حین تحصیل بتوانند ۲۰ ساعت در هفته کار کنند و هزینه تحصیل خود را فراهم کنند .
یکی از مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند این است که امکان اخذ بورسیه توسط متقاضیان است . بورسیه با شرایط خاص به دانشجویانی که کمک هزیه تحصیلی نیاز دارند اهدا می شود تا بتوانند با خیالی آسوده و بدون دغدغه فکری از لحاظ هزینه تحصیل ، مشغول به تحصیل شوند . دولت ۱۵ میلیون دلار در سال برای بورسیه تحصیلی کنار می گذارد .

دانشگاه های نیوزیلند

نیوزیلند دارای انواع مختلفی از موسسات آموزشی پس از دوره متوسطه است: دانشگاه ها، کالج ها، نهادهای خصوصی و دانشگاه های پلی تکنیک. در نیوزیلند ۸ دانشگاه وجود دارد که همه آنها آموزش عالی با کیفیت ارائه می دهند. همچنین لازم به ذکر است که تمام دانشگاه ها دارای بخش های دانشجویی بین المللی هستند که برای خارجی هایی که مایل به تحصیل در نیوزیلند هستند اختصاص یافته است.
برنامه ها و دوره های ارائه شده در نیوزیلند معمولا در سطح جهانی قرار دارند. بسیاری از آنها در رتبه بندی دانشگاه های بین المللی، مانند Top 500 Education Top 500 و Shanghai Jiao Tong Top 500 ظاهر می شوند.
هشت دانشگاه نیوزلند در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS 2016/17 قرار دارند – بهترین دانشگاه های رتبه بندی در نیوزیلند عبارتند از: دانشگاه اوکلند (۸۱) و دانشگاه اوتاگو (۱۶۹). سایر دانشگاه های ذکر شده شامل دانشگاه کانتربری (۲۱۴)، دانشگاه ویکتوریا ولینگتون (۲۲۸)، دانشگاه واییکات (۲۹۲)، دانشگاه ماسی (۳۴۰)، دانشگاه لینکلن (۳۴۳) و دانشگاه صنعتی اوکلند (AUT) (441-450 ).
دانشگاه نیوزیلند فرصت های فراوانی برای تحصیل در همه سطوح، از دوره کارشناسی تا دکتری، با طیف گسترده ای از برنامه های عالی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری فراهم می کند. در نیوزیلند، دوره های کارشناسی ارشد به مدت دو سال و دوره های دکترا معمولا ۳ سال است.
شرایط ویژه ای نیز در این زمینه وجود دارد، مانند دیپلم فارغ التحصیل و افتخارات. دیپلم های فارغ التحصیل دوره های یک ساله هستند که اغلب به عنوان دوره های انتقال برای دانشجویانی استفاده مشود که مایل به تحصیل در رشته کارشناسی ارشدی هستند که مدرک کارشناسی در آن رشته ندارند. افتخارات درجه های خاصی در نیوزیلند و استرالیا دارند. این برنامه ها پس از مدرک لیسانس یک سال طول میکشند و اغلب تنها برای دانشجویان با اهداف بالا برگزار می شود. در بعضی موارد، افتخارات می توانند اولین سال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باشند، در حالی که در سایر موارد، مسیری برای دوره دکترا است.

بورس تحصیل

نظام آموزشی نیوزیلند به طور کلی برای توسعه و ثبات کشور بسیار مهم است و دولت و سازمان های دیگر پول زیادی را برای کمک هزینه تحصیلی و سایر برنامه ها پرداخت میکنند، مهم نیست که از کجا می آیید یا در چه رشته و مقطعی تحصیل می کنید.
فرصت های زیادی برای دانش آموزانی که از کشورهای دیگر می آیند، وجود دارد تا بتوانند آموزش های خود را افزایش دهند و از فرصت های مناسب برای اخذ بورسیه تحصیلی استفاده کنند. در اینجا نگاه کوتاهی به انواع بورسیه های تحصیلی در نیوزیلند داریم:
• بورس نیوزیلند آسیا و بورس تحصیلی توسعه منطقه ای نیوزلند، که به طور خاص برای کسانی است که از مناطق اقیانوس آرام هستند. این بورسیه هم برای دانشجوی کارشناسی و هم کارشناسی ارشد در دسترس است. همچنین جوایز آموزشی کوتاه مدت برای کسانی که از کشورهای اقیانوس آرام آمده اند در زمینه تحصیل مهارت تجاری در نیوزیلند وجود دارد.
• بورس تحصیلی جدید نیوزلند، برای کسانی که تحصیلات تکمیلی در نیوزیلند را دنبال می کنند، توسعه یافته. این بورس تحصیلی برای کسانی است که از کشورهای آمریکای مرکزی، آمریکای جنوبی، آفریقا، نپال، تیمور لست، مغولستان و تعدادی از استان های چینی می آیند.
• جوایز آکادمی آکسفورد که برای دانش آموزان آسیای جنوب شرقی است که در دوران تحصیلات تکمیلی خود به خوبی تحصیل کرده و در حال تحصیل در نیوزیلند هستند. این بورس تحصیلی برای رشد روابط دیپلماتیک با آن کشورها و نیوزیلند توسعه داده شده است.
• بورس تحصیلی کشورهای مشترک المنافع، برای دانشجویان کشورهای مختلف در آفریقا، بخشی از آمریکای لاتین، آسیا و اقیانوس آرام است. اینها اساسا برنامه های تحصیلی هستند که در این مناطق به اشتراک گذاشته شده اند تا مردم در کشورهای ذکر شده قادر به رفتن به مدارس دیگر در این سازمان های مشترک باشند.

ویزا

همه افرادی که مایل به تحصیل در نیوزیلند برای بیش از ۳ ماه هستند، نیاز به ویزای دانشجویی دارند. تنها استثنا در مورد شهروندان استرالیا است. آنها می توانند در نیوزیلند بدون ویزا تحصیل کنند. بقیه دانشجویان بین المللی باید برای دریافت ویزای دانشجویی به نیوزیلند مراجعه کنند.
کسانی که مایل به تحصیل در دوره هایی هستند که مدت ۳ ماه یا کمتر ادامه دارند، نیازی به گرفتن ویزای دانشجویی ندارند.
ویزای دانشجویی شما نشان می دهد که چه مدت می توانید در کشور بمانید، آیا می توانید در حین تحصیل کار کنید و … . برای دریافت ویزای دانشجویی خود، باید به طور رسمی برای آن درخواست کنید و هزینه درخواست ویزای دانشجویی را پرداخت کنید.
درصورتی که در نیوزیلند هستید و میخواهید ویزای دانشجویی بگیرید میتوانید پروسه ویزا را مستقیما در دانشگاه مورد نظر خود بگذرانید.
در شرایط خاص، می توانید شرایط ویزا را تغییر دهید. به عنوان مثال، اگر شما نوع ویزای دیگری دارید و می خواهید بخشی از وقت را به تحصیل بپردازید یا اگر ویزای دانشجویی دارید، اما می خواهید دوره های آموزشی یا ارائه دهندگان دوره را تغییر دهید. اگر میخواهید در طول تحصیل کار کنید، ممکن است نیاز به تغییر شرایط ویزا داشته باشید.

الزامات اخذ ویزا

الزامات ویزا دانشجویی عبارتند از:

 • پیشنهاد از یک موسسه آموزشی که توسط مجوز صلاحیت نیوزلند تایید شده باشد.
 • یک ضمانت نامه کتبی از یک مؤسسه یا شخصی که در نیوزیلند است و برای شرایط شما مناسب است(اگر شما زیر ۱۸ سال دارید).
 • شواهدی از بودجه کافی برای زندگی در هنگام تحصیل در نیوزیلند.
 • بلیط پرواز بازگشت به کشور خودتان، و یا شواهد موجودی کافی برای خرید بلیط.
 • اگر شما شش ماه یا بیشتر در نیوزیلند حضور دارید، ممکن است لازم باشد که از نظر بیماری سل بررسی شوید.
 • اگر بیش از ۱۷ سال دارید و قصد دارید بیشتر از دو سال در نیوزیلند باشید، گواهی پلیس برای نشان دادن این که شما از شخصیت خوبی برخوردار هستید، لازم است.
 • اگر دوره شما سه ماه یا کمتر باشد، نیازی به ویزای دانشجویی ندارید، فقط به ویزای توریستی نیاز دارید.

مدارک لازم برای صدور ویزای تحصیلی

 • اصل پاسپورت متقاضی و همراهان
 • اصل و ترجمه ی شناسنامه متقاضی و همراهان
 • اصل و ترجمه ی سند ازدواج (در صورت تاهل)
 • اصل و ترجمه مدرک تحصیلی و ریز نمرات
 • رزومه شغلی و تحصیلی متقاضی و همراهان
 • نامه انگیزه تحصیلی
 • اصل مدارک آیلتس
 • پذیرش تحصیلی که توسط موسسه دریافت می گردد
 • اصل و ترجمه گواهی اشتغال به کار(در صورت وجود)
 • عکس پاسپورتی متقاضی و همراهان
 • ترجمه کارت پایان خدمت (در صورت وجود)
 • اصل و ترجمه گواهی عدم سوءپیشینه
 • تکمیل فرم های ویزا
 • مدارک مالی برای ضمانت مالی و ترجمه ی آنها

مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی دوره های راهنمایی تا دکترا

 • تمامی مدارک ترجمه شده باید در ۲ نسخه رسمی ارائه شود
 • پاسپورت یا ترجمه رسمی
 • اصل مدارک تحصیلی و ریز نمرات همراه با ترجمه رسمی (کلیه مقاطع تحصیلی)
 • رزومه شغلی و تحصیلی
 • نامه انگیزه تحصیلی ( در صورت لزوم)
 • این مدارک در مرحله اول پذیرش الزامی نیستند(آیلتس یا تافل )
 • دو معرفی نامه آکادمیک یا کاری( صورت لزوم)
 • نمونه کار عملی دانشجو برای رشته های معماری، گرافیک

آدرس و شماره تلفن سفارت نیوزیلند در تهران:

خیابان پاسداران شمالی- ‏خیابان موحدی دانش- ‏خیابان گلستان ‏شمالی(شهید قاسمی)-‏کوچه سوسن- کوچه ‏پارک دوم- پلاک ۱‏

تلفن: ۰۲۱-۲۶۱۲۲۱۷۵

جهت اطلاع از شرایط تحصیل در نیوزیلند

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

مشاوران مستراپلای از ۸ صبح تا ۱۲ شب پاسخگوی شما هستند. (حتی ایام تعطیل)

برای عضویت در کانال تلگرامی اخذ پذیرش و تحصیل در خارج کلیک کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.