بورسیه تحصیلی سنگاپور

برای ثبت نام در بورسیه تحصیلی سنگاپور می توان چند بورس را پیدا کرد. در ادامه مطلب ما یکی از مهم ترین بورس هاس سنگاپور را توضیح می دهیم. ذکر این نکته نیز اهمیت زیادی دارد که راه تحصیل رایگان در کشور سنگاپور فقط اخد بورسیه تحصیلی سنگاپور نمی باشد و راه های دیگری هم وجود دارد که در این زمینه می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

جهت اطلاع از شرایط بورسیه تحصیلی سنگاپور

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

مشاوران مستراپلای از ۸ صبح تا ۱۲ شب پاسخگوی شما هستند. (حتی ایام تعطیل)

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و برای تماس از طریق کد تخفیف کلیک کنید


موسسه Agency for Science, Technology and Research یا A*STAR یک موسسه تحقیقاتی است که بورس های مختلفی برای حمایت دانشجویان با استعداد تهیه کرده است که برای دانشجویان ایرانی به نظر می رسد که بورس Singapore International Graduate Award یا SINGA مناسب تر باشد. SINGA بیشتر به جایزه ای شبیه است که برای دانشجویان کشورهای مختلف با داشتن شرایط نتایج و موفقیت های عالی درسی در دوره های لیسانس و یا فوق لیسانس و علاقه شدید به تحقیق برای کسب مدرک دکترا (Phd) در حوزه های علمی و مهندسی در دانشگاه های سنگاپور در نظر گرفته شده است. این بورس برای دانشجویان غیر بومی سنگاپور در نظر گرفته شده است.همچنین برای دانشجویانی نیز می باشد که تاکنون در سنگاپور اقامت یا در دانشگاه های آن تحصیل نکرده باشند. در واقع SINGA برای دانشجویانی است که برای اولین بار در سنگاپور مشغول به تحصیل می شوند و قبلا در دانشگاه های NUS و NTU و دیگر دانشگاه های سنگاپور دوره لیسانس یا فوق لیسانس را نگذرانده باشند. از این رو A*STAR برای دانشجویانی است که در گذشته در این کشور تحصیل کرده باشند. آنها می توانند با مراجعه به سایت A*STAR از شرایط آنها اطلاع یابید. A*STAR اغلب هر سال به ۲۴۰ نفر این جایزه را اعطا می نماید. دوره دکترا با این بورس حداکثر ۴ سال می باشد.

در واقع SINGA یک همکاری بین A*STAR و دانشگاه های NUS و NTU است. دانشجویان می توانند کارهای تحقیقاتی خود را بین A*STAR ، NUS و NTU انتخاب کنند. مدرک Phd توسط یکی از دانشگاه های NUS یا NTU اعطا خواهد شد.
باید ذکر شود SINGA فقط دوره های دکترا برای حوزه های علوم و مهندسی (Science & Engineering) را حمایت می کند و رشته های MBA یا Finance یا مدیریت بازرگانی (Business Management) یا معماری (Architecture) حمایت نمی کند. ازین رو دانشجویانی که علاقه به تحقیق در حوزه های علمی و مهندسی دارند و کیفیت نتایج دانشگاهی و درسی آنها بالاست و دارای توصیه نامه های خوب و تسلط و روانی بر زبان انگلیسی هستند می توانند به SINGA درخواست پذیرش ارائه دهند. همچنین SINGA یک برنامه برای دانشجویان برای اخذ مدرک دکتراست و بعد از اخذ مدرک فوق لیسانس نمی توان آن را رها نمود.
هزینه هایی که SINGA پوشش می دهد به قرار زیر است:
  • تمام شهریه دانشگاهی
  • پرداخت هر ماه ۲۰۰۰ دلار سنگاپور که به طور سالیانه ۲۴۰۰۰ دلار سنگاپور خواهد شد که می تواند به ۲۵۰۰ دلار در ماه و ۳۰۰۰۰ دلار در سال بعد از گذراندن امتحانات افزایش یابد.
  • پرداخت کمک هزینه ۱۰۰۰ دلار سنگاپور برای فقط یک بار
  • پرداخت ۱۵۰۰ دلار سنگاپور برای هزینه هواپیما فقط یک بار
همانطور که اشاره کردیم دوره دکترا SINGA یک دوره تحقیقاتی است. با این حال به علاوه پایان نامه تحقیقاتی به طور معمول نیاز است که دروسی نیز در این دوره گذرانده شوند. این دروس اغلب توسط یکی از دانشگاه های NUS یا NTU ارائه می شوند. قابل ذکر است که برای دانشجویانی که دروس را در دوره ارشد خود با موفقیت پشت سر بگذارند این شرایط با توجه به موافقت دانشگاه وجود دارد که از گذراندن دروس معاف شوند.
لازم به ذکر است که برای دانشجویان دکتری که از این بورس استفاده میکنند، امکان کار نیمه وقت وجود ندارد. SINGA یک کمک هزینه برای کارهای تحقیقاتی تمام وقت می باشد و شما اجازه ندارید در حین تحصیل در سنگاپور به کار دیگری مشغول شوید.
دقت کنید که این بورس صرفا بر اساس شایستگی و زمینه تحقیقاتی که انتخاب کرده اند، و اینکه آیا استاد مشاور خبره و امکانات در این زمینه تحقیقاتی موجود است یا خیر گزینش می شوند، اعطا می شود و برای دانشگاه های مختلف ایران سهمیه خاصی در نظر گرفته نمی شود.
برای بورس SINGA هیچ گونه وثیقه و یا تعهدی وجود ندارد و بعد از اتمام تحصیل نیاز نیست که دانشجو در سنگاپور به کار بپردازد. اما اگر دانشجوی پذیرفته شده نتواند با موفقیت دوره را به اتمام رسانده و یا اینکه در میانه دوره تحصیلی اش انصراف دهد، بایستی تمامی مبلغ دریافتی را باز پرداخت کند.
A*STAR بورسیه ای را نیز برای دانشجویان متاهل در نظر گرفته است. لیکن می بایست به این نکته توجه شود که مبلغ مقرری در هر ماه برای یک دانشجوی مجرد کافی می باشد. دانشجویان متاهل باید در نظر داشته باشند که همراه داشتن خانواده هزینه بیشتری نیاز دارد. معمولا مبلغ ۱۵۰۰ دلار در هر ماه برای یک دانشجوی مجرد کافی است. هزینه تقریبی برای یک ماه زندگی دانشجویان خارجی در سنگاپور به شرح زیر است.
خوراک روزانه (در غذاخوری ها و مراکز تغذیه دانشگاه) بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ دلار سنگاپور،هزینه مسکن بین ۳۰۰ تا ۹۰۰ دلار، حمل و نقل داخلی بین ۷۰ تا ۱۵۰ دلار وهزینه های متفرقه و شخصی شامل لوازم التحریر، اقلام بهداشتی، تفریح و غیره بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ دلار می باشد که در مجموع هزینه کل بین ۱۰۰۰ تا ۱۸۵۰ دلار خواهد شد.
دانشجویان برای انتخاب دانشگاه مقصد اولویت خود را از بین NTU و NUS انتخاب می کنند. تخصیص دانشجویان به یک دانشگاه مشترک توسط NTU و NUS و a-star تعیین می شود. برای این تخصیص الویت انتخاب شده توسط دانشجو، و اینکه کدام دانشگاه در زمینه تحقیقاتی انتخاب شده بهتر است در نظر گرفته می شود.
برای انتخاب موضوع تحقیق، نیاز نیست که متقاضی موضوع تحقیقاتی و یا استاد مورد نظر برای آن موضوع را بیابد. کافی است دانشجویان لیستی از پروژه های موجود و سرپرست های آن پروژه ها (supervisors) در سایت SINGA را ببینند و از بین آن ها پروژه هایی که مورد علاقه شان هستند و در آنها پیشینه تحقیقاتی دارند را انتخاب نمایند. انتخاب پروژه ها به این نحو است که هر دانشجو می تواند با توجه به فهرست، سه موضوع را انتخاب کند و آنها راردر فرم پذیرش آنلاین خود وارد کند. سپس با بررسی مدارک دانشجو و با گفتگو با خود دانشجو معلوم می شود که کدام پروژه تحقیقاتی برایش مناسب تر است.

دانشجویان برای اینکه بتوانند موضوع تحیقی خود را بهنتر انتخاب کنند، میتوانند به سایت SINGA ایمیل بزنند و با سرپرست های پروژه ها گفتگو کنند. همچنین می توانند به supervisor های فیلد کاری مورد علاقه خود ایمیل زده و پروژه های تحقیقاتی جدید به آنها پیشنهاد دهند. ولی لازم به ذکر است که کار بر روی تمامی پروژه های پیشنهادی همواره امکان پذیر نمی باشد. با این حال، A*STAR، NUS و NTU به دانشجویان کمک خواهند کرد تا پروژه ها و سرپرست پروژه های مناسب خود را بیابند، به شرط آنکه برای جایزه SINGA پذیرفته شده باشند. در این بورس، شرطی مبنی براینکه متقاضی لزوما در زمینه ای کار کند که دوره کارشناسی و ارشد خود را در آن گذرانده باشد، در دوره Phd نیز حتما به آن بپردازد، وجود ندارد و متقاضی می تواند موضوع را به دلخواه انتخاب کند. ولی باید توجه داشت که دانشجو در هر زمینه ای که مایل به ادامه تحصیل باشد، باید بتواند علاقه و توانایی خود را برای کمیته تخصیص کمک هزینه اثبات کند. کمیته تخصیص کمک هزینه با در نظر گرفتن نتایج آکادمیک دانشجو و توصیه نامه های ارائه شده و با گفتگو با سرپرست پروژه ها و خود دانشجو تشخیص می دهد که آیا داوطلب برای یک فیلد کاری مناسب است یا خیر. در واقع معیار انتخاب SINGA شامل نتایج درسی دانشجو (نمرات)، مقالات، توصیه نامه ها از مراجع آکادمیک، موفقیت های دیگر شخصی مانند اختراعات، جوایز دریافتی و … ، علاقه و توانایی برای تحقیق و پذیرفته شدن در مصاحبه می باشد. قابل ذکر است که مصاحبه SINGA به صورت حضوری بوده و تلفنی نمی باشد و در گذشته در ایران انجام می شده است. ولی هم اکنون این مصاحبه در کشور سنگاپور انجام می گیرد و متقاضیان این بورس باید برای مصاحبه آمادگی سفر به کشور سنگاپور را داشته باشند. برای استفاده از SINGA محدودیت سنی وجود ندارد. با این حال SINGA قصد دارد که از جوانتر ها حمایت کند. اشخاص با سن بالاتر که دارای تجربه تحقیقاتی مربوطه نیز باشند، شانس پذیرفته شدن دارند.

 

جهت اطلاع از شرایط بورسیه تحصیلی سنگاپور

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

مشاوران مستراپلای از ۸ صبح تا ۱۲ شب پاسخگوی شما هستند. (حتی ایام تعطیل)

برای عضویت در کانال تلگرامی اخذ پذیرش و تحصیل در خارج کلیک کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.