انتخاب رشته دکتری آزاد

برای اطلاع از انتخاب رشته دکتری آزاد

عضو کانال تلگرامی دکتری شوید

برای عضویت کلیک کنید

برای مشاوره تلفنی کلیک کنید

آزمون دکتری سراسری و آزمون دکتری دانشگاه آزاد ادغام و به صورت یک آزمون هماهنگ برگزار می شود. اما انتخاب رشته دکتری آزاد و انتخاب رشته دکتری سراسری به صورت مجزا و با شرایط متفاوت صورت می پذیرد. اطلاع از انتخاب رشته دکتری آزاد با توجه به شهریه دانشگاه آزاد و سایر موارد نیاز به اطلاعات کافی در این مورد را داراست. در ادامه مطلب نکاتی را برای انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ارایه می دهیم. برای انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد و پاسخ پرسش های خود می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

انتخاب رشته دکتری آزاد ۹۸

نتایج آزمون دکتری ۹۸ در اواخر فروردین ماه اعلام و انتخاب رشته دکتری آزاد در اردیبهشت ماه انجام می پذیرد. داوطلبانی می توانند در انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ۹۸ شرکت کنند که در آزمون دکتری ۹۸ شرکت کرده و کارت ورود به جلسه آزمون دکتری ۹۸ را دریافت کرده باشند در جلسه آزمون حضور یافته و بعد از اعلام نتایج اولیه دکتری ۹۸ در کارنامه در قسمت سایر دوره ها شامل دانشگاه آزاد – نوبت دوم – پیام نور – غیرانتفاعی و پردیس خودگردان عبارت « مجاز می باشید » را داشته باشند. در پایان کارنامه این افراد کد دسترسی انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد قرار دارد.

نحوه انتخاب رشته دکتری آزاد ۹۸

نتایج اولیه آزمون دکتری داوطلبان به صورت کارنامه و براساس نمره کل و رتبه آنان با توجه به سهمیه و کد رشته امتحانی داوطلب توسط سازمان سنجش اعلام می شود. برای داوطلبان علاقمند به پذیرش در دانشگاه آزاد اسلامی کد انتخاب رشته دکتری آزاد توسط سازمان سنجش در کارنامه اعلام نتایج اولیه درج می شود و داوطلبان براساس این شناسه می توانند نسبت به انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد اقدام نمایند.

شرایط انتخاب رشته دکتری آزاد ۹۸

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته با توجه به نتایج درج شده در کارنامه خود از سوي سازمان سنجش و با مراجعه به سامانه انتخاب رشته دکتری آزاد به آدرس www.azmoon.org ضمن مطالعه دفترچه راهنما نسبت به انتخاب حداکثر ۴۰ کد رشته / محل متناسب با کد مجموعه امتحانی خود اقدام نمایند.
عدم مراجعه به سامانه به منظور انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد در زمان تعیین شده و مطابق اطلاعیه هاي صادره به منزله انصراف از پذیرش در دانشگاه آزاد اسلامی بوده و پس از اتمام مهلت مقرر امکان انتخاب رشته دکتری آزاد و معرفی جهت مصاحبه در دانشگاه آزاد اسلامی تحت هیچ شرایطی وجود نخواهد داشت.
معرفی برای مصاحبه منوط به کسب حد نصاب شرایط علمی لازم با توجه به رشته / محل هاي انتخابی داوطلبان در اولویتهاي ۴۰ گانه و ظرفیت پذیرش رشته / محل هاي انتخابی می باشد.

پذیرش نهایی انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد اسلامی پس از پایان مهلت مقرر براي انتخاب رشته دکتری نتایج داوطلبان حائز شرایط براي شرکت در مرحله مصاحبه تخصصی را اعلام می کند و پس از اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد دعوت شدگان به مصا حبه تخصصی باید با مراجعه به سایت www.azmoon.org و انتخاب محل هاي مصاحبه مورد نظر خود را، با واریز وجه مصاحبه به مبلغ ۸۰۰۰۰۰ ریال اقدام نمایند. عدم مراجعه به سایت به منزله انصراف تلقی می گردد.
پس از انجام مرحله مصاحبه تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی نتایج نهایی داوطلبان شرکت کننده در این مرحله توسط سازمان سنجش کشور اعلام می شود.
جهت ورود به دوره دکتري تخصصی با آزمون دکتری دانشگاه آزاد اسلامی معیار هاي زیر ملاک است:
۱- آزمون متمرکز ( ۵۰ درصد)
۲- سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوري ( ۲۰ درصد)
۳- مصاحبه علمی و سنجش عملی ( ۳۰ درصد)

برای اطلاع از انتخاب رشته دکتری آزاد

عضو کانال تلگرامی دکتری شوید

برای عضویت کلیک کنید

برای مشاوره تلفنی کلیک کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.