کدام یک از اطلاعات شخصی را در رزومه بنویسیم؟

ممکن است لازم به گفتن نباشد، اما جزئیاتی از اطلاعات شخصی شما ممکن است اولین فرصت برای معرفی شما به یک کارفرما باشد. نوشتن اطلاعات اشتباه در این قسمت باعث خداحافظی زودهنگام شما با کارفرمای آیندتان خواهد شد.

 

چگونه یک رزومه خوب بنویسیم؟

 

در اینجا به ذکر مواردی می پردازیم که می بایست در رزومه بنویسید و همچنین مواردی که نباید در رزومه شما وجود داشته باشد را نیز توضیح میدهیم.

 

نام و نام خانوادگی در رزومه

 

نوشتن نام و نام خانوادگی با فونتی بزرگتر از بقیه رزومه از الزامی ترین موارد نگارش یک رزومه استاندارد است. اگر برای کارفرمای خارجی مینویسید، دقت کنید استفاده از نام میانی الزامی نیست.

 

وضعیت تاهل و خانواده

 

لازم نیست کارفرمای آینده تان در این مقطع درباره وضعیت تاهل شما چیزی بداند. تجرد یا تاهل و فرزند داشتن شما فقط در صورتی مهم است که ساعات کاری شغل مورد نظر به خانواده آسیب بزند. در این صورت میتوانید این مورد را ذکر کنید

 

تاریخ تولد

 

نوشتن تاریخ تولد در رزومه مدتهاست که منسوخ شده است. کارفرما بیشتر از اینکه بخواهد بداند شما متولد چه سالی هستید مایل است درباره تجربیات و تخصص های شما بداند. اگر چه همچنان برخی از مشاغل مربوط به سنین خاصی هستند و فقط در اینگونه موارد سن خود را اعلام کنید.

 

ملیت

 

به غیر از برخی مشاغل دولتی که لازم است در جریان ملیت شما باشند، در بقیه موارد میتوانید از نوشتن ملیت در رزومه صرف نظر کنید.

این موضوع باعث میشود دچار تبعیض و پیش داوری هم نشوید. دقت کنید اگر برای شغلی در خارج از کشور اقدام میکنید علاوه بر نوشتن ملیت لازم است ذکر کنید که آیا ویزای کار آن کشور را دارید یا خیر.

 

اطلاعات تماس

 

منطق ساده ای در این قسمت حکم فرماست، شما نباید از شماره تلفن محل کار و ایمیل کاری خود در رزومه استفاده کنید. ایمیل شخصی خود را در رزومه بنویسید و حتی بهتر است یک ایمیل جدید برای اینکار بسازید.

همینطور شماره موبایل خود را به دقت در رزومه وارد کنید. دقت کنید که اگر در ساعات خاصی قادر به پاسخگویی هستید ان را ذکر کنید.

 

 

 

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.