دانشگاه بدون کنکور

ثبت نام یا تحصیل در دانشگاه بدون کنکور برای تمامی مقاطع کاردانی ، کارشناسی ، کاردانی به کارشناسی ، کارشناسی ارشد و حتی دکتری با توجه به افزایش ظرفیت دانشگاه ها و رشته های دانشگاهی و تغییرات در نحوه پذیرش دانشجودر بیشتر رشته ها فراهم شده است. با توجه به نحوه گزینش دانشجو طبق مقررات جدید بیش از ۸۵ درصد ظرفیت دانشگاه های کشور به صورت بدون کنکور اقدام به پذیرش دانشجو می کنند که بسیاری از رشته های دانشگاه های دولتی را نیز شامل می شود. مهم ترین مسئله برای دوطلبان دانشگاه بدون کنکور اطلاع از شرایط پذیرش بدون کنکور دانشگاه های مختلف مانند دانشگاه های سراسری ، آزاد ، غیر انتفاعی ، پیام نور ، علمی کاربردی و … و رشته های بدون کنکور و زمان و نحوه ثبت نام ، شرایط ثبت نام و … می باشد. در ادامه به توضیح این موارد می پردازیم.

جهت اطلاع از شرایط دانشگاه بدون کنکور

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

مشاوران مستراپلای از ۸ صبح تا ۱۲ شب پاسخگوی شما هستند. (حتی ایام تعطیل)

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و برای تماس از طریق کد تخفیف کلیک کنید


در ادامه برای دسترسی بهتر داوطلبان دانشگاه ها را بر اساس نوع دانشگاه فهرست کرده ایم که برای اطلاع از شرایط هر دانشگاه می توانید روی آن کلیک کنید.

ذکر این نکته نیز اهمیت فراوانی دارد که شما باید بدانید هدف شما از ادامه تحصیل در دانشگاه بدون کنکور چیست؟ چقدر هزینه دارد؟ چه مقدار شما فرصت حضور در دانشگاه را دارید؟ آیا به دنبال تحصیل در شهر خود هستید؟ به دنبال رشته مرتبط با کار خود هستید یا به دنبال رشته ای که بعدا فرصت شغلی مناسبی پیدا کنید؟ و مسائل دیگر. برای انتخاب یک رشته و دانشگاه بدون کنکور مناسب می توانید با مشاوران مستراپلای تماس بگیرید.
.

دانشگاه بدون کنکور دولتی

با توجه به مصوبات سازمان سنجش کشور برای تحصیل بدون کنکور در دانشگاه ها ، ۲۵ دی ماه دفترچه رشته ها و دانشگاه های بدون کنکور منتشر می شود که داوطلبان با توجه شرایط پذیرش هر دانشگاه می توانند از ۲۹ دی ماه تا ۶ بهمن نسبت به ثبت نام از طریق مراجعه حضوری یا غیر حضوری به دانشگاه انتخابی اقدام نمایند. همچنین زمان ثبت نام نیز ممکن است تمدید گردد. لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری برای ترم مهر ماه ۹۸ نیز در اواسط بهمن ۹۷ منتشر می شود و داوطلبان با توجه به مقررات اعلامی از اسفند ۹۷ تا مرداد ۹۸ برای ثبت نام از طریق دانشگاه ها و موسسات مورد نظر خود اقدام نمایند. داشتن مدرک دیپلم نظام قدیم یا پیش دانشگاهی و در نظام آموزشی جدید دوازده سال تحصیل شرط اصلی اقدام برای پذیرش از دانشگاه بدون کنکور سراسری برای مقطع کاردانی و کارشناسی پیوسته می باشد. اولویت پذیرش نیز بر اساس معدل صورت می گیرد. در مقاطع ارشد و دکتری نیز شرط استعداد درخشان ملاک پذیرش است. در ادامه شرایط تحصیل بدون کنکور در مقاطع مختلف تحصیلی در دانشگاه سراسری را مطالعه کنید.

کاردانی بدون کنکور

رشته های بدون کنکور مقطع کاردانی بسیار متنوع می باشند و هدف پرورش افرادی است که سریع جذب باز کار شوند و برخی از این رشته ها از جمله رشته های پیراپزشکی حتی با اخذ تعهد کاری مساوی یا دو برابر زمان تحصیل اقدام به پذیرش دانشجو می کنند. دارا بودن مدرک دیپلم نظام ۶-۳-۳ و یا پیش دانشگاهی و یا اخذ این مدارک تا پایان شهریور ماه و یا دارا بودن دیپلم نظام قدیم و یا مدرک کاردانی (فوق دیپلم) دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و آموزشکده های فنی و حرفه ای و عدم مشکل نظام وظیفه (برای داوطلبان مرد) شرط اقدام برای پذیرش در دانشگاه بدون کنکور دولتی در مقطع کاردانی می باشد.

زمان اقدام برای پذیرش در دانشگاه بدون کنکور سراسری برای مقطع کاردانی و یا به عبارتی انتخاب رشته صرفا بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه های دولتی برای ترم بهمن ۹۷ از ۲۹ دی ماه تا ۶ بهمن می باشد که این زمان قابل تمدید است. و برای ثبت نام در رشته های کاردانی دانشگاه های سراسری برای ترم مهر ماه ۹۸ داوطلبان می توانند بعد از انتشار لیست رشته ها و دانشگاه توسط سازمان سنجش از اسفند ۹۷ تا مرداد ۹۸ اقدام نمایند.

پذیرش برای دانشگاه بدون کنکور مطابق قوانین جدید به این صورت است که داوطلب باید به صورت حضوری یا غیر حضوری با توجه به مقررات اعلامی از سوی دانشگاه ها به دانشگاه های انتخابی یا سایت آن ها برای ثبت نام اولیه اقدام نماید. نتیجه قبولی یا عدم قبولی در دانشگاه های انتخابی به داوطلب اعلام می شود و داطلب می تواند از بین رشته محل های قبول شده یکی را برای ادامه تحصیل انتخاب نماید.

به جز دانشگاه های تهران و برخی از دانشگاه های پرطرفدار دیگر ، تقریبا بقیه دانشگاه های دولتی در بیشتر رشته های مقطع کاردانی اقدام به پذیرش دانشجو بدون شرکت در کنکور سراسری و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی می نمایند.

گروه ریاضی و فنی

کاردانی ارتباظات و فن آوری اظلاعات
کاردانی تکنولوژی ماشین های کشاورزی
کاردانی علوم ورزشی
کاردانی فنی برق
کاردانی فنی جوشکاری
کاردانی فنی خط و ابنیه
کاردانی فنی عمران
کاردانی فنی معدن
کاردانی فنی مکانیک
کاردانی معماری
کاردانی نقشه برداری

گروه تجربی

کاردانی اتاق عمل
کاردانی بهداشت حرفه ای
کاردانی بهداشت عمومی
کاردانی بهداشت محیط
کاردانی تکنسین سلامت دهان
کاردانی تکنولوژی تولیدا دامی
کاردانی تکنولوزی تولیدات گیاهی
کاردانی تکنولوژی مرتع و آبخیزداری
کاردانی تولید و بهره برداری از گیاهان دارویی و معطر
کاردانی تولید و فرآوری خرما
کاردانی شیمی آزمایشگاهی
کاردانی علوم آزمایشگاهی
کاردانی علوم ورزشی
کاردانی مامایی
کاردانی هوشبری

گروه انسانی

کاردانی علوم ورزشی

این رشته ها صرفا برخی از رشته های روزانه بدون کنکور می باشد و رشته های دیگری نیز در مقطع کاردانی به صورت روزانه ، شبانه و یا پردیس خودگردان دانشجو می پذیرند که با توجه به افزایش ظرفیت پذیرش بدون کنکور دانشگاه ها به این رشته ها اضافه می گردد.

در صورتی قبولی در دانشگاه دولتی در رشته روزانه نیاز به پرداخت شهریه نیست و در صورتی که در رشته نوبت دوم (شبانه) پذیرش بگیرید بسته به نوع رشته هر ترم بین ۸۰۰ هزار تا ۱ میلیون تومان شهریه دانشگاه می باشد.

در مقطع کاردانی دانشگاه بدون کنکور دولتی برخی از رشته های پیراپزشکی اقدام به پذیرش دانشجو به صورت نیمه متمرکز و بومی استانی می نمایند که این رشته تعهد به خدمت در استان محل تحصیل را دارا می باشند و در بخش رشته ها در گروه تجربی ذکر شده اند.

کارشناسی بدون کنکور

بسیاری از رشته های مقطع کارشناسی در دانشگاه سراسری در بیشتر دانشگاه ها اقدام به پذیرش دانشجو بدون شرکت در آزمون سراسری می کنند که با توجه به مصوبات جدید سازمان سنجش این رشته افزایش چشمگیری برای مهر ماه ۹۸ خواهد داشت. دارا بودن مدرک دیپلم نظام ۶-۳-۳ و یا پیش دانشگاهی و یا اخذ این مدارک تا پایان شهریور ماه و یا دارا بودن دیپلم نظام قدیم و یا مدرک کاردانی (فوق دیپلم) دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و آموزشکده های فنی و حرفه ای و عدم مشکل نظام وظیفه (برای داوطلبان مرد) شرط اقدام برای پذیرش در دانشگاه بدون کنکور دولتی برای مقطع کارشناسی است. گزینش دانشجویان بر اساس معدل و رشته دیپلم صورت می گیرد.

زمان اقدام برای پذیرش در دانشگاه بدون کنکور سراسری برای مقطع کارشناسی و یا پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری برای ترم بهمن ۹۷ از ۲۹ دی ماه تا ۶ بهمن می باشد که این زمان قابل تمدید است. و برای ثبت نام در رشته های کاردانی دانشگاه های سراسری برای ترم مهر ماه ۹۸ داوطلبان می توانند بعد از انتشار لیست رشته ها و دانشگاه توسط سازمان سنجش از اسفند ۹۷ تا مرداد ۹۸ اقدام نمایند.

جهت اطلاع از شرایط دانشگاه بدون کنکور

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

مشاوران مستراپلای از ۸ صبح تا ۱۲ شب پاسخگوی شما هستند. (حتی ایام تعطیل)

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و برای تماس از طریق کد تخفیف کلیک کنید


برای پذیرش در دانشگاه بدون کنکور در مقطع کارشناسی مطابق قوانین جدید داوطلب باید به صورت حضوری یا غیر حضوری با توجه به مقررات اعلامی از سوی دانشگاه ها به دانشگاه های انتخابی یا سایت آن ها برای ثبت نام اولیه اقدام نماید. نتیجه قبولی یا عدم قبولی در دانشگاه های انتخابی به داوطلب اعلام می شود و داطلب می تواند از بین رشته محل های قبول شده یکی را برای ادامه تحصیل انتخاب نماید.

به جز دانشگاه های تهران و برخی از دانشگاه های پرطرفدار دیگر ، تقریبا بقیه دانشگاه های دولتی در بیشتر رشته ها در مقطع کارشناسی خصوصا به صورت نوبت دوم (شبانه) اقدام به پذیرش دانشجو بدون شرکت در کنکور سراسری و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی می نمایند.

گروه ریاضی و فنی

آمار
اقنصاد
اقتصاد کشاورزی
ریاضیات و کاربردها
علوم انتظامی
علوم قرآن و حدیث
علوم کامپیوتر
علوم مهندسی
علوم مهندسی آب
علوم ورزشی
فیزیک
مدیریت صنعتی
مهندسی ایمنی
مهندسی صنایع
مهندسی کامپیوتر
هتلداری

گروه تجربی

اقتصاد
اقتصاد کشاورزی
اقیانوس شناسی
ترویج و آموزش کشاورزی
زمین شناسی
زیست شناسی
زیست شناسی جانوری
زیست شناسی دریایی
زیست شناسی گیاهی
شیمی محض
علوم انتظامی
علوم قرآن و حدیث
علوم و مهندسی باغبانی
علوم و مهندسی جنگل
علوم و مهندسی خاک
علوم و مهندسی شیلات
علوم و مهندسی صنایع غذایی
علوم و مهندسی محیط زیست
علوم ورزشی
گیاه پزشکی
مدیریت صنعتی
مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی
مهندسی صنایع چوب
مهندسی صنایع مبلمان
مهندسی طبیعت
مهندسی علوم دامی
مهندسی فضای سبز
هتلداری

گروه انسانی

اقتصاد
جغرافیا
زبان و ادبیات عربی
علوم انتظامی
علوم قرآن و حدیث
علوم ورزشی
مدیریت صنعتی
هتلداری

گروه هنر

فرش
مرمت آثار تاریخی
هنر اسلامی

گروه زبان های خارجی

آموزش زبان انگلیسی
زبان روسی
زبان و ادبیات اردو
زبان و ادبیات ارمنی
زبان و ادبیات انگلیسی
زبان و ادبیات ترکی استانبولی
زبان و ادبیات فرانسه
مترجمی زبان انگلیسی

این رشته ها صرفا برخی از رشته های روزانه بدون کنکور می باشد و رشته های دیگری نیز در مقطع کارشناسی به صورت روزانه ، شبانه و یا پردیس خودگردان دانشجو می پذیرند که با توجه به افزایش ظرفیت پذیرش بدون کنکور دانشگاه ها به این رشته ها اضافه می گردد.

در صورتی قبولی در دانشگاه دولتی در رشته روزانه نیاز به پرداخت شهریه نیست و در صورتی که در رشته نوبت دوم (شبانه) پذیرش بگیرید بسته به نوع رشته هر ترم بین ۸۰۰ هزار تا ۱ میلیون تومان شهریه دانشگاه می باشد.

در حال حاضر هیچ دانشگاه دولتی در رشته پیراپزشکی در مقطع کارشناسی بدون کنکور دانشجو پذیرش نمی کند.

کاردانی به کارشناسی بدون کنکور

داوطلبان تحصيل در مقطع کاردانی به کارشناسی بدون کنکور یا همان كارشناسي ناپيوسته با دارا بودن مدرک فوق دیپلم (کاردانی) مورد تایید وزارت علوم ، وزارت بهداشت و یا شورای عالی انقلاب فرهنگی و یا اخذ مدرک کاردانی تا پایان شهریور ماه و برای رشته های نیمه دوم تا پایان بهمن ماه و همچنین داوطلبان دارای مدرک معادل به شرط ارائه گواهی قبولی در آزمون جامع مدرک معادل می توانند در دوره های کاردانی به کارشناسی ثبت نام نمایند.
همچنین تطابق رشته کاردانی با رشته انتخابی اهمیتی ندارد و داوطلب می تواند در یک رشته بدون در نظر گرفتن رشته فارغ التحصیلی کاردانی در یکی از زیر گروه های فنی و مهندسی ، کشاورزی و منابع طبیعی ، علوم پایه ، علوم انسانی ، هنر و یا دامپزشکی برای رشته و دانشگاه بدون کنکور ثبت نام نماید.

زمان ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه بدون کنکور برای کاردانی به کارشناسی همزمان با ثبت نام و انتخاب رشته برای رشته های با آزمون صورت می گیرد و تاریخ دقیق آن هنوز از سوی سازمان سنجش اعلام نشده است.

ثبت نام برای سال های گذشته به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش صورت می پذیرد و مراحل ثبت نام شامل:

 • آماده نمودن مدارک و اطلاعات لازم بر اساس دفترچه
 • پرداخت وجه الکترونیکی ثبت نام
 • انتخاب رشته بین ۱ تا ۵۰ رشته محل

با توجه با مقررات جدید برای پذیرش دانشجو به صورت بدون کنکور نحوه پذیرش نیز تغییر خواهد کرد که بعد از اعلام اطلاع رسانی خواهد شد.

بیشتر دانشگاه ها در مقطع کاردانی به کارشناسی و در بیشتر رشته ها (به استثنا رشته های پر متقاضی) بصورت بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو می پذیرند.

رشته های زیر در گروه های فنی و مهندسی ، کشاورزی و منابع طبیعی ، علوم پایه ، علوم انسانی ، هنر ، دامپزشکی و پیراپزشکی بدون کنکور دانشجو پذیرش می کنند.

مهندسي بهداشت حرفه اي و ايمني كار
مهندسي بهداشت محيط
ساخت پروتزهاي دنداني
مدارك پزشكي
ايمني صنعتي و محيط كار
ساخت و توليد
صنايع چوب و كاغذ-سازه هاي چوبي
صنايع شيميايي
مواد
معدن
نقشه برداري
شهرسازي
صنايع نساجي
مهندسي آبياري
مهندسي منابع طبيعي- محيط زيست
پرورش طيور
توليدات دامي
توليدات گياهي
جنگلداري
شيلات
چوب شناسي و صنايع چوب
علوم و صنايع غذايي
گياه پزشكي
ماشين هاي كشاورزي
مرتع و ابخيزداري
بازيافت
امار
اموزش رياضي
اموزش حرفه و فن
اموزش ديني و عربي
اموزش راهنمايي و مشاوره
زبان انگليسي
زبان و ادبيات فارسي
اموزش علوم تجربي
روانشناسي و اموزش كودكان استثنايي
مطالعات اجتماعي
آموزش و پرورش ابتدايي
باستان شناسي
تربيت معلم قرآن كريم
علوم انتظامي
علم اطلاعات و دانش شناسي
مديريت
حقوق قضايي – علوم ثبتي
مرمت و احياي بناهاي تاريخي
نوازندگي ساز ايراني
طراحي پوشاك
علوم ازمايشگاهي دامپزشكي
هداشت مواد غذايي
هداشت مواد غذايي با منشاء دامي

پذیرش در دوره های روزانه شامل پرداخت شهریه نمی شود و برای اطلاع از شهریه دوره های شبانه ، مجازی ، پردیس خودگردان ، مازاد و اتباع خارجی باید به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید.

برای کاردانی به کارشناسی تنها رشته های مهندسي بهداشت حرفه اي و ايمني كار ، مهندسي بهداشت محيط ، ساخت پروتزهاي دنداني و مدارك پزشكي بدون کنکور دانشجو پذیرش می کنند.

ارشد و دکتری بدون کنکور

در مقاطع ارشد و دکتری پذیرش بدون کنکور صرفا برای استعداد های درخشان و یا به عبارت دیگر برای دانشجویان برتر دانشگاه ها و بر اساس رزومه تحصیلی و در مواردی با انجام مصاحبه صورت می پذیرد که زمان آن هنگام پذیرش دانشجو توسط دانشگاه ها در این مقاطع می باشد.

برای کسب اطلاع از رشته ها ، زمان و نحوه پذیرش باید به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید.

.

دانشگاه بدون کنکور آزاد

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد برای چهار مقطع کاردانی پیوسته ، کاردانی ناپیوسته ،‌ کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته (کاردانی به کارشناسی) انجام می پذیرد. تحصیل در مقطع ارشد و دکتری به صورت بدون آزمون تابع مقررات خاص خود می باشد. بیش از ۹۵ درصد رشته های مقطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد بدون آزمون دانشجو پذیرش می کنند. شرط ورود به دانشگاه بدون کنکور آزاد برای مقطع کاردانی داشتن مدرک پیش دانشگاهی و برای برخی از رشته ها دیپلم می باشد. و برای مقاطع بالاتر داشتن مدرک مقطع قبلی کافی می باشد. رشته های دانشگاه آزاد بدون کنکور شامل رشته های فنی مهندسی ، علوم انسانی ، علوم تجربی ، هنر ، زبان و … می باشد. تحصیل در دانشگاه آزاد یکی از گزینه های مناسب برای تحصیل در دانشگاه بدون کنکور می باشد.

جهت اطلاع از شرایط دانشگاه بدون کنکور

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

مشاوران مستراپلای از ۸ صبح تا ۱۲ شب پاسخگوی شما هستند. (حتی ایام تعطیل)

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و برای تماس از طریق کد تخفیف کلیک کنید


تحصیل در مقطع کاردانی پیوسته بدون کنکور

بیشتر رشته های مقطع کاردانی پیوسته در دانشگاه آزاد کاربردی می باشند. داشتن دیپلم در یکی از شاخه هاي فنی و حرفه اي یا کاردانش یا دیپلم سه ساله متوسطه نظري یا دیپلم کامل چهار ساله نظام قدیم متوسطه شرط پذیرش می باشد. هر متقاضی با توجه به مدرك پایان دوره متوسطه خود تنها مجاز به انتخاب یک رشته تحصیلی براي ثبت نام در دوره کاردانی پیوسته می باشد .رشته تربیت بدنی از این قاعده مستثنی است و متقاضیان می توانند در صورت تمایل علاوه بر رشته مرتبط با رشته تحصیلی دوران متوسطه خویش، این رشته را نیز به عنوان رشته تحصیلی انتخاب نمایند. تطابق رشته فارغ التحصیلی داوطلبان در دوره متوسطه با رشته انتخابی در دوره کاردانی پیوسته، در محل دانشگاهی مربوطه صورت خواهد پذیرفت لذا به داوطلبان اکیداً توصیه میگردد شرط تطابق رشته را در انتخاب خویش لحاظ کنند. (رشته تربیت بدنی از این شرط مستثنی می باشد).

زمان پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد برای نیمسال دوم در بهمن ماه صورت می پذیرد و برای ترم مهر ماه با توجه به تغییرات صورت گرفته هنوز اعلام نشده است.

پذیرش بدون کنکور آزاد برای مقطع کاردانی پیوسته ، به صورت انتخاب رشته و از طریق سایت سنجش دانشگاه آزد به نشانی azmoon..iau.ac.ir و به صورت اینترنتی انجام می شد. اما با توجه به مقررات جدید برای پذیرش بدون کنکور دانشگاه ها و موسسات در نحوه ی پذیرش نیز تغییراتی صورت پذیرفته که هنوز از طریق سازمان سنجش دانشگاه آزاد اطلاع رسانی نشده است.

تقریبا تمام دانشگاه های آزاد در مقطع کاردانی پیوسته بدون آزمون دانشجو پذیرش می کنند.

علمی – کاربردی الکترونیک
علمی – کاربردی نقشه کشی معماری
علمی – کاربردی ساختمان
علمی – کاربردی مکانیک خودرو
علمی – کاربردی صنایع فلزی
علمی – کاربردی کامپیوتر
علمی – کاربردی صنایع شمیایی
علمی – کاربردی الکتروتکنیک
علمی – کاربردی تاسیسات
نقشه برداری
علمی – کاربردی حسابداری
علمی – کاربردی ساخت و تولید
علمی – کاربردی گرافیک
علمی – کاربردی مربی کودک
علمی – کاربردی بهداشت مدارس
طراحی حرفه ای طراحی چاپ
علمی – کاربردی طراحی و دوخت
علمی – کاربردی کاردانی فنی ربات
هنرهای تجسمی – نقاشی
کاردانی حرفه ای مربیگری پایه شنا
کاردانی فنی ابزار دقیق
صنایع غذایی
علمی – کاربردی امور زراعی و باغبانی

و بسیاری از رشته های دیگر که با توجه به دانشگاه و شرایط دانشجویان ارائه می گردد.

هر ترم دانشگاه آزاد شامل شهریه ثابت و شهریه متغیر (هزینه واحدهای درسی) می باشد. این هزینه ها با توجه به دانشگاه و رشته انتخابی متفاوت می باشد و میانگین این هزینه برای مقطع کاردانی پیوسته بین ۱ تا ۱.۵ میلیون تومان می باشد.

تحصیل بدون کنکور در کاردانی ناپیوسته

رشته های مقطع کاردانی ناپیوسته در دانشگاه آزاد رشته هایی می باشند که دانشجو را برای ورود به بازار کار تربیت می کنند. داشتن دیپلم کامل چهار ساله نظام قدیم متوسطه یا گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی و یا اشتغال به تحصیل در دوره پیش دانشگاهی شرط پذیرش می باشد. علاقمندان به رشته هاي آموزشی که شامل ۶ رشته کاردانی تربیت معلم آموزش ریاضی، تربیت معلم آموزش علوم تجربی، تربیت معلم زبان و ادبیات فارسی، تربیت معلم آموزش دینی و عربی، تربیت معلم آموزش و پرورش ابتدایی و تربیت معلم آموزش زبان انگلیسی می باشد میتوانند این رشته ها را در انتخاب هاي خود منظور نمایند. بدیهی است انتخاب این رشته ها تعهدي را براي دانشگاه و یا وزارت آموزش و پرورش از نظر استخدام ایجاد نمی نماید.

زمان پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقطع کاردانی ناپیوسته برای نیمسال دوم در بهمن ماه صورت می پذیرد و برای ترم مهر ماه با توجه به تغییرات صورت گرفته هنوز اعلام نشده است.

در مقطع کاردانی ناپیوسته پذیرش بدون کنکور آزاد ، به صورت انتخاب رشته و از طریق سایت سنجش دانشگاه آزد به نشانی azmoon..iau.ac.ir و به صورت اینترنتی انجام می شد. اما با توجه به مقررات جدید برای پذیرش بدون کنکور دانشگاه ها و موسسات در نحوه ی پذیرش نیز تغییراتی صورت پذیرفته که هنوز از طریق سازمان سنجش دانشگاه آزاد اطلاع رسانی نشده است.

تقریبا تمام دانشگاه های آزاد در مقطع کاردانی ناپیوسته بدون آزمون دانشجو پذیرش می کنند.

امور بانکی
حسابداری
امور مالی و مالیاتی
کاردانی فنی مخابرات
کاردانی فنی الکترونیک
کاردانی فنی جوشکاری
علمی – کاربردی برق
معماری
معماری سنتی
حسابداری
مدیریت بازرگانی
مدیریت صنعتی کاربردی
مدیریت دولتی
نقشه برداری
کاردانی فنی تاسیسات
تربیت بدنی
تربیت معلم آموزش ریاضی
تربیت معلم آموزش علوم تجربی
تربیت معلم زبان و ادبیات فارسی
تربیت معلم آموزش دینی و عربی
تربیت معلم آموزش و پرورش ابتدایی
تربیت معلم آموزش زبان انگلیسی
تکنولوژی تولیدات دامی
تکنولوژی تولیدات گیاهی
علمی – کاربردی نقشه بهره برداری از گیاهان معطر و دارویی
صنایع غذایی
امور بانکی
تکنولوژی شیلات
علمی – کاربردی صنایع پلاستیک
علمی – کاربردی عمران
علمی – کاربردی شهرسازی
معماری

و بسیاری از رشته های دیگر که با توجه به دانشگاه و شرایط دانشجویان ارائه می گردد.

هر ترم دانشگاه آزاد شامل شهریه ثابت و شهریه متغیر (هزینه واحدهای درسی) می باشد. این هزینه ها با توجه به دانشگاه و رشته انتخابی متفاوت می باشد و میانگین این هزینه برای مقطع کاردانی ناپیوسته بین ۱ تا ۱.۵ میلیون تومان می باشد.

کارشناسی پیوسته بدون کنکور

بیشتر رشته های مقطع کارشناسی پیوسته در دانشگاه آزاد مشابه رشته های کارشناسی دولتی می باشد و افراد کارشناس را برای بازار کار تربیت می کنند. داشتن دیپلم کامل چهار ساله نظام قدیم متوسطه یا گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی و یا اشتغال به تحصیل در دوره پیش دانشگاهی شرط پذیرش می باشد. افراد مشمولی که قبلاً در دانشگاه تحصیل نموده و اخراج شده یا از تحصیل منصرف گردیده اند و تحصیلات آنان ناتمام مانده و یا منجر به دریافت مدرك مقطع پایین تر شده است مجاز به ثبت نام نمی باشند مگر افرادي که موفق به دریافت کارت پایان خدمت یا معافیت دائم از خدمت وظیفه عمومی شده باشند.

برای ثبت نام بدون کنکور در مقطع کارشناسی پیوسته برای دانشگاه آزاد زمان پذیرش برای نیمسال دوم در بهمن ماه صورت می پذیرد و برای ترم مهر ماه با توجه به تغییرات صورت گرفته هنوز اعلام نشده است.

انتخاب رشته دانشگاه بدون کنکور آزاد برای مقطع کارشناسی پیوسته ، صرفا از طریق سایت سنجش دانشگاه آزد به نشانی azmoon.iau.ac.ir و به صورت اینترنتی و با خرید کارت اعتباری صورت می پذفت. اما با توجه به مقررات جدید برای پذیرش بدون کنکور دانشگاه ها و موسسات در نحوه ی پذیرش نیز تغییراتی صورت پذیرفته که هنوز از طریق سازمان سنجش دانشگاه آزاد اطلاع رسانی نشده است. رشته ها و دانشگاه های آزاد مطابق قوانین اعلامی از سوی سازمان سنجش و مصوبات دانشگاه آزاد اقدام به پذیرش دانشجو خواهند کرد.

تمام دانشگاه های آزاد در مقطع کارشناسی پیوسته بدون آزمون دانشجو پذیرش می کنند (به استثنا رشته های پر متقاضی در برخی از دانشگاه ها و رشته های پزشکی و پیراپزشکی).

مهندسی برق
مهندسی معماری
حسابداری
زیست شناسی سلولی ملکولی
مهندسی عمران
مهندسی مکانیک
مهندسی کامپیوتر
زبان و ادبیات فارسی
فقه و حقوق اسلامی
روانشناسی
حقوق
علوم قضایی
مدیریت بازرگانی
مدیریت مالی
علوم ورزشی
فیزیک
شیمی
زمین شناسی
مهندسی پلیمر
مهندسی پزشکی
مهندسی معدن
ریاضیات
مهندسی اپتیک و لیزر
مهندسی شیمی
مدیریت صنعتی
گیاه پزشکی
علوم باغبانی
مهندسی شهرسازی
نقاشی
محیط زیست
امور گمرک
مدیریت بیمه
تاریخ
طراحی صنعتی

و بسیاری از رشته های دیگر که با توجه به دانشگاه و شرایط دانشجویان ارائه می گردد.

هر ترم دانشگاه آزاد شامل شهریه ثابت و شهریه متغیر (هزینه واحدهای درسی) می باشد. این هزینه ها با توجه به دانشگاه و رشته انتخابی متفاوت می باشد و میانگین این هزینه برای مقطع کارشناسی پیوسته بین  ۱.۲ تا ۱.۸ میلیون تومان می باشد.

در حال حاضر هیچ رشته پیراپزشکی در مقطع کارشناسی پیوسته بدون کنکور دانشگاه آزاد دانشجو پذیرش نمی کند.

کارشناسی ناپیوسته بدون کنکور

مقطع کارشناسی ناپیوسته در دانشگاه آزاد برای تحصیل دانشجویانی که مدرک کاردانی گرفته و قصد ارتقا مدرک خود به کارشناسی را دارند ایجاد شده است. برای تحصیل در دانشگاه بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته آزاد دارا بودن مدرك کاردانی (پیوسته و ناپیوسته) و کاردانی دانشگاه جامع علمی – کاربردي لازم است. همچنین ثبت نام متقاضیان دوره کارشناسی ناپیوسته که دانشجوي ترم آخر دوره کاردانی می باشند در این دوره بلامانع است. متقاضیانی که قبلاً در دوره کارشناسی پیوسته اشتغال به تحصیل داشته و به هر دلیل با مدرك کاردانی فارغ التحصیل شده اند ، به شرط نداشتن منع وظیفه عمومی و دارا بودن کارت معافیت دائم و یا کارت پایان خدمت می توانند در دوره کارشناسی ناپیوسته ثبت نام کنند. همچنین برخی از رشته ها مانند مهندسی تکنولوژی هواپیما ، مهندسی تکنولوژی ایونیک ، و رشته های آموزشی دارای شرایط خاص می باشند.

زمان پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد برای نیمسال دوم در بهمن ماه صورت می پذیرد و برای ترم مهر ماه با توجه به تغییرات صورت گرفته هنوز اعلام نشده است.

انتخاب رشته دانشگاه بدون کنکور آزاد برای مقطع کارشناسی ناپیوسته ، صرفا از طریق سایت سنجش دانشگاه آزد به نشانی azmoon.iau.ac.ir و به صورت اینترنتی و با خرید کارت اعتباری صورت می پذفت. اما با توجه به مقررات جدید برای پذیرش بدون کنکور دانشگاه ها و موسسات در نحوه ی پذیرش نیز تغییراتی صورت پذیرفته که هنوز از طریق سازمان سنجش دانشگاه آزاد اطلاع رسانی نشده است. رشته ها و دانشگاه های آزاد مطابق قوانین اعلامی از سوی سازمان سنجش و مصوبات دانشگاه آزاد اقدام به پذیرش دانشجو خواهند کرد.

تمام دانشگاه های آزاد در مقطع کارشناسی ناپیوسته بدون آزمون دانشجو پذیرش می کنند (به استثنا رشته های پر متقاضی در برخی از دانشگاه ها و رشته های پزشکی و پیراپزشکی).

علمی کاربردی حسابداری
مهندسی تکنولوژی الکترونیک
مهندسی تکنولوژی برق
مهندسی تکنولوژی مخابرات
مهندسی تکنولوژی کنترل
مهندسی تکنولوژی جوشکاری
مهندسی تکنولوژی نرم افزار کامپیوتر
مهندسی تکنولوژی ساخت و تولید
مهندسی تکنولوژی برق مترو
مهندسی تکنولوژی صنایع لاستیک
مهندسی تکنولوژی عمران
معماری
آموزش و پرورش ابتدایی
مهندسی تکنولوژی حمل و نقل شهری
آموزش علوم تجربی
آمار
مهندسی آبیاری
مهندسی تولیدات گیاهی
مهندسی اجرایی عمران
مهندسی کشاورزی
آموزش ریاضی

و بسیاری از رشته های دیگر که با توجه به دانشگاه و شرایط دانشجویان ارائه می گردد.

هر ترم دانشگاه آزاد شامل شهریه ثابت و شهریه متغیر (هزینه واحدهای درسی) می باشد. این هزینه ها با توجه به دانشگاه و رشته انتخابی متفاوت می باشد و میانگین این هزینه برای مقطع کارشناسی ناپیوسته بین ۱.۱ میلیون تومان تا ۱.۸ میلیون تومان می باشد.

در حال حاضر هیچ رشته پیراپزشکی در مقطع کارشناسی ناپیوسته بدون کنکور دانشگاه آزاد دانشجو پذیرش نمی کند.

ارشد و دکتری

در مقاطع ارشد و دکتری پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد صرفا برای استعداد های درخشان و یا به عبارت دیگر برای دانشجویان برتر دانشگاه ها و بر اساس رشته و رزومه تحصیلی و در مواردی با انجام مصاحبه صورت می پذیرد که زمان آن هنگام پذیرش دانشجو توسط دانشگاه ها در این مقاطع می باشد.

برای کسب اطلاع از رشته ها ، زمان و نحوه پذیرش دانشگاه بدون کنکور آزاد برای ارشد و دکتری باید به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید. .

دانشگاه بدون کنکور پیام نور و غیرانتفاعی

تحصیل در بیشتر رشته های پیام نور و غیرانتفاعی به صورت بدون کنکور می باشد. دانشگاه بدون کنکور پیام نور و غیرانتفاعی یا اخذ پذیرش بدون کنکور برای دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ناپیوسته و ارشد امکان پذیر است. برای مقطع کاردانی در دانشگاه پیام نور رشته ای ارائه نمی گردد ولی با شرایطی می توان از این دانشگاه ها مدرک کاردانی اخذ نمود. برای مقطع کارشناسی ناپیوسته نیز ثبت نام در رشته کارشناسی و سپس تطبیق واحد صورت می پذیرد. شرایط پذیرش داشتن دیپلم نظام ۶-۳-۳ و یا مدرک ۱۲ ساله یعنی دیپلم نظام قدیم یا پیش دانشگاهی و یا دیپلم همراه با مدرک فوق دیپلم و عدم مشکل خدمت سربازی می باشد. هزینه کمتر نسبت به سایر دانشگاه ها و عدم نیاز به حضور در تمامی کلاس ها و شرکت در جلسه آزمون در هر شهر دلخواه از ویژگی های تحصیل در دانشگاه بدون کنکور پیام نور است.

 

زمان ثبت نام

با توجه به مصوبات سازمان سنجش کشور برای تحصیل بدون کنکور در دانشگاه ها ، ۲۵ دی ماه دفترچه رشته ها و دانشگاه های بدون کنکور منتشر می شود که داوطلبان با توجه شرایط پذیرش هر دانشگاه می توانند از ۲۹ دی ماه تا ۶ بهمن نسبت به ثبت نام از طریق مراجعه حضوری یا غیر حضوری به دانشگاه انتخابی اقدام نمایند. همچنین زمان ثبت نام نیز ممکن است تمدید گردد. لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی برای ترم مهر ماه ۹۸ نیز در اواسط بهمن ۹۷ منتشر می شود و داوطلبان با توجه به مقررات اعلامی از اسفند ۹۷ تا مرداد ۹۸ برای ثبت نام از طریق دانشگاه ها و موسسات مورد نظر خود اقدام نمایند.

جهت اطلاع از شرایط دانشگاه بدون کنکور

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

مشاوران مستراپلای از ۸ صبح تا ۱۲ شب پاسخگوی شما هستند. (حتی ایام تعطیل)

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و برای تماس از طریق کد تخفیف کلیک کنید


کارشناسی

زمان اقدام برای پذیرش در دانشگاه بدون کنکور پیام نور و غیرانتفاعی برای مقطع کارشناسی همزمان با پذیرش بدون کنکور دانشگاه های سراسری می باشد. زمان پذیرش برای ترم بهمن ۹۷ از ۲۹ دی ماه تا ۶ بهمن می باشد که این زمان قابل تمدید است. و برای ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی برای ترم مهر ماه ۹۸ داوطلبان می توانند بعد از انتشار لیست رشته ها و دانشگاه توسط سازمان سنجش از اسفند ۹۷ تا مرداد ۹۸ اقدام نمایند.

زمان اقدام برای پذیرش در دانشگاه بدون کنکور پیام نور و غیرانتفاعی در مقطع کارشناسی همزمان با انتخاب رشته کنکور سراسری و پذیرش بدون کنکور دانشگاه های دولتی در نیمه دوم شهریور ماه انجام می پذیرد. پذیرش ترم بهمن ماه نیز از دی ماه شروع و تا اوایل اسفند ادامه دارد.

برای پذیرش در دانشگاه بدون کنکور در مقطع کارشناسی برای دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی مطابق قوانین جدید داوطلب باید به صورت حضوری یا غیر حضوری با توجه به مقررات اعلامی از سوی دانشگاه ها به دانشگاه های انتخابی یا سایت آن ها برای ثبت نام اولیه اقدام نماید. نتیجه قبولی یا عدم قبولی در دانشگاه های انتخابی به داوطلب اعلام می شود و داطلب می تواند از بین رشته محل های قبول شده یکی را برای ادامه تحصیل انتخاب نماید.

به جز برخی از رشته های دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی تهران و برخی از دانشگاه های پرطرفدار دیگر ، بقیه دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی در بیشتر رشته ها در مقطع کارشناسی اقدام به پذیرش دانشجو بدون شرکت در کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی می نمایند.

بیشتر رشته های زیر در دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی مشترک و بعضی فقط در یکی از این دانشگاه ها ارائه می شود.

گروه ریاضی و فنی

آمار
اقنصاد
اقتصاد کشاورزی
ریاضیات و کاربردها
علوم انتظامی
علوم قرآن و حدیث
علوم کامپیوتر
علوم مهندسی
علوم مهندسی آب
علوم ورزشی
فیزیک
مدیریت صنعتی
مهندسی ایمنی
مهندسی صنایع
مهندسی کامپیوتر
هتلداری

گروه تجربی

اقتصاد
اقتصاد کشاورزی
اقیانوس شناسی
ترویج و آموزش کشاورزی
زمین شناسی
زیست شناسی
زیست شناسی جانوری
زیست شناسی دریایی
زیست شناسی گیاهی
شیمی محض
علوم انتظامی
علوم قرآن و حدیث
علوم و مهندسی باغبانی
علوم و مهندسی جنگل
علوم و مهندسی خاک
علوم و مهندسی شیلات
علوم و مهندسی صنایع غذایی
علوم و مهندسی محیط زیست
علوم ورزشی
گیاه پزشکی
مدیریت صنعتی
مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی
مهندسی صنایع چوب
مهندسی صنایع مبلمان
مهندسی طبیعت
مهندسی علوم دامی
مهندسی فضای سبز
هتلداری

گروه علوم انسانی

اقتصاد
جغرافیا
زبان و ادبیات عربی
علوم انتظامی
علوم قرآن و حدیث
علوم ورزشی
مدیریت صنعتی
هتلداری

علاوه بر این رشته ها ، رشته های زیاد دیگری در دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی بدون کنکور دانشجو می پذیرند.

هزینه های یک ترم تحصیلی برای دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی به طور میانگین کمتر از ۱ میلیون تومان می باشد. این هزینه ها برای دانشگاه غیرانتفاعی بین ۱ تا ۱.۵ میلیون تومان است.

در حال حاضر هیچ رشته پزشکی و پیراپزشکی در دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی ارائه نمی شود.

کارشناسی ارشد

دانشگاه پیام نور علاوه بر پذیرش با آزمون در مقطع کارشناسی ارشد ، به صورت فراگیر یا پذیرش در دانشگاه بدون کنکور نیز دانشجو می پذیرد. دانشجویان دارای مدرک کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته و یا دانشجویان سال آخر کارشناسی که تا ۳۰ بهمن همان سال موفق به اخذ مدرک کارشناسی شوند ، می توانند در دوره فراگیر پیام نور برای ارشد بدون توجه به رشته کارشناسی ، در در یک رشته دلخواه (به استثنا مهندسی معماری و طراحی شهری) ثبت نام نمایند.

زمان ثبت نام برای فراگیر پیام نور نیمه دوم مهرماه می باشد. همچنین در برخی از رشته ها یک آزمون در دی ماه برگزار و نتایج نهایی در بهمن ماه اعلام می شود.

.

هر داوطلب ‌فقط مي‌تواند در يك كد رشته‌ امتحاني ‌، ثبت ‌نام‌ و در امتحان مربوط شركت‌ نمايد. داوطلب برای ثبت ‌نام‌ باید به پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org مراجعه و بعد از خرید کارت اینترتی نسبت به تکمیل مراحل ثبت نام اقدام نماید.

تمام دانشگاه های پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد به صورت فراگیر دانشجو می پذیرند.

گروه علوم انسانی

آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان فارسی
اخلاق کاربردی
الهیات و معارف اسلامی
آب و هواشناسی
جمعیت شناسی
حسابداری
حقوق
حسابرسی
روانشناسی
علوم سیاسی
فلسفه
فقه
مدیریت
مشاوره

گروه علوم پایه

آمار
زیست شناسی
آموزش ریاضی
شیمی
ژئوفیزیک
فیزیک
علوم زمین
فیتوشیمی

گروه فنی مهندسی

مهندسی مکانیک
مهندسی برق
مهندسی شیمی
مهندسی صنایع
مهندسی عمران
مهندسی کامپیوتر
مهندسی مواد
مهندسی فناوری اطلاعات

گروه کشاورزی و منابع طبیعی

اقتصاد کشاورزی
توسعه روستایی
علوم دامی
علوم و مهندسی محیط زیست

گروه هنر

پژوهش هنر
طراحی شهری
مهندسی معماری

و تعدادی رشته دیگر که بصورت دانشگاه بدون کنکور و فراگیر پیام نور دانشجو می پذیرند.

هزینه هر ترم دانشگاه پیام نور برای مقطع کارشناسی ارشد شامل شهریه ثابت و متغییر بسته به رشته انتخابی بین ۱.۵ تا ۲ میلیون تومان می باشد.

دانشگاه بدون کنکور علمی کاربردی

ثبت نام در تمامی رشته های دانشگاه علمی کاربرد در دو مقطع کاردانی و کاردانی به کارشناسی به صورت بدون کنکور می باشد. دانشگاه بدون کنکور علمی کاربردی فرصت مناسبی برای شاغلینی هست که قصد ادامه تحصیل را دارند و همچنین برای دانش آموزانی که دیپلم فنی حرفه ای یا کاردانش دارند و مدرک پیش دانشگاهی دریافت نکرده باشند. شرایط تحصیل برای افرادی نیز که وقت کافی برای حضور در دانشگاه و کلاس درس را ندارند در دانشگاه علمی کاربردی مهیاست. رشته و عنوان رشته هایی که در دانشگاه علمی کاربردی ارائه می شود ، بعضا در بقیه دانشگاه ها ارائه نمی شود. ملاک اصلی پذیرش نیز معدل کل داوطلب و سابقه شغلی مرتبط میباشد. همچنین سهمیه های شهدا و ایثارگری امتیاز محسوب می شود.

جهت اطلاع از شرایط دانشگاه بدون کنکور

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

مشاوران مستراپلای از ۸ صبح تا ۱۲ شب پاسخگوی شما هستند. (حتی ایام تعطیل)

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و برای تماس از طریق کد تخفیف کلیک کنید


کاردانی

دوره کاردانی دانشگاه علمی کاربردی به صورت دو دوره کاردانی فنی و کاردانی حرفه ای در چهار زیر شاخه صنعت ، کشاورزی ، مدیریت و خدمات اجتماعی ، فرهنگ و هنر به صورت بدون کنکور دانشجو می پذیرد. داشتن ديپلم سه ساله نظام جديد (فني و حرفه اي، كاردانش و نظري) و يا ديپلم نظام قديم آموزش متوسطه (چهار ساله يا شش ساله نظري و فني و حرفه اي) برای ثبت نام الزامیست. همچنین افرادی که تا پایان شهریور موفق به اخذ دیپلم می شوند ، می توانند در دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کنند و برای افرادی که تا پایان دی ماه مدرک دیپلم خود را می گیرند امکان ثبت نام برای رشته های نیم سال دوم وجود دارد.

زمان اقدام برای پذیرش در دانشگاه بدون کنکور علمی کاربردی برای مقطع کاردانی برای نیم سال اول مرداد ماه می باشد و برای نیم سال دوم تحصیلی بهمن ماه ثبت نام انجام می پذیرد.

پذیرش دانشگاه بدون کنکور علمی کاربری در مقطع کاردانی صرفا از طریق سایت سنجش و اینترنتی و بصورت انتخاب اولویت در کد رشته محل ها و در سامانه سازمان سنجش صورت می پذیرد.

تمامی دانشگاه های علمی کاربردی به صورت بدون کنکور در مقطع کاردانی اقدام به پذیرش دانشجو می کنند.

گروه صنعت

ارتباطات و فناوري اطلاعات
الكترونيك
برق
تعمير و نگهداري ماشين آلات سنگين
الكترونيك
رسانه
كنترل
صنايع فلزي
حفاري
صنايع سيمان

گروه کشاورزی

آبخيزداري
جنگل
مرتع
احياء و بهره برداري بيابان
امور زراعي
باغباني
تكنولوژي توليد گندم و جو
تكنولوژي توليد و فراوري پستهآب و خاك
گوشت و فراورد ههاي گوشتي

گروه مدیریت و خدمات اجتماعی

امور كشور و مدني
اصلاح و تربيت
امور نمايشگاهي
امور بانكي
مشاوره
مديريت خانواده
روابط كار
آموزش ديني و عربي
راهنماي آموزشي
رشته هاي نظامي

گروه هنر و فرهنگ

امور فرهنگي
تربيت مبلغ قرآن كريم
خبرنگاري
آشپزي
طراحي كيف و كفش
هنر سفالگري
انيميشن
گريم
مترجمي
موسيقي

علاوه بر این رشته ها ، رشته های زیاد دیگری در دانشگاه های علمی کاربردی بدون کنکور دانشجو می پذیرند.

هزینه های یک ترم تحصیلی برای دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کاردانی به طور میانگین بین ۸۰۰ هزار تا ۱ میلیون تومان می باشد.

هیچ رشته پزشکی و پیراپزشکی در دانشگاه های علمی کاربردی ارائه نمی گردد.

کارشناسی (کاردانی به کارشناسی)

دوره کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی به صورت دو دوره مهندسی فنی و کارشناسی حرفه ای در چهار زیر شاخه صنعت ، کشاورزی ، مدیریت و خدمات اجتماعی ، فرهنگ و هنر به صورت بدون کنکور دانشجو می پذیرد. داشتن فوق ديپلم (مدرک کاردانی) برای ثبت نام الزامیست. همچنین افرادی که تا پایان شهریور موفق به اخذ مدرک فوق دیپلم می شوند ، می توانند در دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کنند و برای افرادی که تا پایان دی ماه مدرک فوق دیپلم خود را می گیرند امکان ثبت نام برای رشته های نیم سال دوم وجود دارد.

زمان اقدام برای پذیرش در دانشگاه بدون کنکور علمی کاربردی برای مقطع کارشناسی برای نیم سال اول اواخر مرداد ماه و اوایل شهریور می باشد و برای نیم سال دوم تحصیلی ، بهمن ماه ثبت نام انجام می پذیرد.

.

هر داوطلب ‌فقط مي‌تواند در يك كد رشته‌ امتحاني ‌، ثبت ‌نام‌ و در امتحان مربوط شركت‌ نمايد. داوطلب برای ثبت ‌نام‌ باید به پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org مراجعه و بعد از خرید کارت اینترتی نسبت به تکمیل مراحل ثبت نام اقدام نماید.

تمامی دانشگاه های علمی کاربردی به صورت بدون کنکور در مقطع کارشناسی اقدام به پذیرش دانشجو می کنند.

گروه صنعت

ارتباطات و فناوري اطلاعاتالكترونيك
برق
تعمير و نگهداري ماشين آلات سنگين
الكترونيك
رسانه
كنترل
صنايع فلزي
حفاري
صنايع سيمان

گروه کشاورزی

آبخيزداري
جنگل
مرتع
احياء و بهره برداري بيابان
امور زراعي
باغباني
تكنولوژي توليد گندم و جو
تكنولوژي توليد و فراوري پستهآب و خاك
گوشت و فراورد ههاي گوشتي

گروه مدیریت و خدمات اجتماعی

امور كشور و مدني
اصلاح و تربيت
امور نمايشگاهي
امور بانكي
مشاوره
مديريت خانواده
روابط كار
آموزش ديني و عربي
راهنماي آموزشي
رشته هاي نظامي

گروه هنر و فرهنگ

امور فرهنگي
تربيت مبلغ قرآن كريم
خبرنگاري
آشپزي
طراحي كيف و كفش
هنر سفالگري
انيميشن
گريم
مترجمي
موسيقي

علاوه بر این رشته ها ، رشته های زیاد دیگری در دانشگاه های علمی کاربردی بدون کنکور دانشجو می پذیرند.

هزینه های یک ترم تحصیلی برای دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کاردانی به طور میانگین بین ۸۰۰ هزار تا ۱ میلیون تومان می باشد.

دانشگاه بدون کنکور فنی و حرفه ای

زمان ثبت نام برای کاردانی دانشکده های فنی و حرفه ای و موسسات غیر انتفاعی اوایل خرداد ماه می باشد. توضیحات کاملی درباره پذیرش دانشگاه بدون کنکور فنی و حرفه ای ارائه خواهد شد.

جهت اطلاع از شرایط دانشگاه بدون کنکور

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

مشاوران مستراپلای از ۸ صبح تا ۱۲ شب پاسخگوی شما هستند. (حتی ایام تعطیل)

برای عضویت در کانال دانشگاه بدون کنکور و دریافت اخبار کلیک کنید


25 نظرات
 1. mahdieh می گوید

  سلام ببخشید من رشته مهارتیم بورس و اوراق بهاداره کتابای کاربرنرم افزار اداری و کاربر رایانه و… اینارو میخونم الان میخوام تو دانشگاه سراسری مهندسی فناوری اطلاعات(IT)ثبت نام کنم میشه دراین مورد راهنماییم کنین اینکه کنکور داره یانه زمانش دقیقا کی هست و….

  1. گروه مشاوران مستراپلای می گوید

   سلام
   تحصیل در رشته IT برای بعضی از دانشگاه های دولتی با آزمون و برای بعضی بدون آزمون هست. ولی در هر دو صورت شما حتما باید مدرک پیش دانشگاهی و یا فوق دیپلم داشته باشید.

 2. ايسو می گوید

  سلام ببخشيد من رشته دبيرستانم رو گردشگري خوندم امسال كنكور دارم ولي واسه كنكور ثبت نام نكردم
  ميخاستم بدونم اگه بخام برم دانشگاه دولتي شيراز رشته معماري بدون كنكور ادامه تحصيل بدم امكانش هست يا خير ؟؟و اينكه اگه امكانش باشه كه برم بايد چيكار كنم چجوري ثبت نام كنم؟
  ممنون ميشم اگه راهنمايي كنيد

  1. ابراهیم حسینی می گوید

   سلام
   وقت شما هم بخیر
   دانشگاه دولتی شیراز رشته معماری را بصورت بدون کنکور ارائه نداده ،‌ ولی رشته معماری ممکن هست برای دانشکده های فنی حرفه ای شیراز به صورت بدون کنکور ارائه شود که دفترچه این دانشکده ها اردیبهشت ماه منتشر میشه.

 3. mohammad می گوید

  سلام ببخشید می خواستم ببینم شرایط ادامه تحصیل بعد از کارشناسی ارشد در رشته 👈الکترونیک و دانشگاه دولتی چجوریه لطفا جواب بدین . 🙏🙏

  1. ابراهیم حسینی می گوید

   سلام
   بعد از مقطع ارشد شما یا با شرکت در آزمون سراسری دکتری و یا با توجه به سابقه و رزومه تحصیلیتون و بدون کنکور می تونید وارد دانشگاه سراسری بشید.
   برای اطلاع کامل از شرایط هر کدوم میتونید با موسسه ما تماس بگیرید.

 4. سحر می گوید

  سلام
  کارشناسی مدیریت جهانگردی هستم و دانشجوی ترم دوم ارشد بازرگانی پیام نور اما به دلایلی موفق به گذراندن دروس پیام نور نشدم برام سخته میخوام منو لطفا راهنمایی کنید در چه دانشگاه توی این زمان بدون آزمون و دردسر میتونم وارد ارشد آزاد بشم حالا اگر پردیس بدون آزمون هم باشه لطفا بگید تشکر

  1. ابراهیم حسینی می گوید

   با سلام
   شرایط ادامه تحصیل برای مقطع ارشد داخل دانشگاه آزاد و یا پردیس را هر دانشگاه اعلام میکنه. و معمولا پذسرش برای دانشگاه آزاد به صورت استعداد های درخشان هست. با توجه به این مسائل میتونید با مشاوران ما تماس بگیرید تا با توجه به شرایط شما بهتر بتونیم شما را راهنمایی کنیم.

 5. پوراندخت قربانی می گوید

  سلام پسرمن بامعدل۱۸.۷۵میتونه توپردیس آزادیا….پزشکی دارو دندا بخونه ممنونم

  1. ابراهیم حسینی می گوید

   سلام
   پذیرش در رشته های پزشکی و پیراپزشکی برای تموم دانشگاه ها نیاز به رتبه خوب در کنکور سراسری داره

   1. زهرا می گوید

    ینی پردیس بدون کنکورنیست؟وااااااا

 6. امیرحسام می گوید

  با سلام.اخرین شانس قبولی در رشته روانشناسی دانشگاه دولتی شیراز چقدر بوده؟در ضمن منطقه۳ هستم

 7. امیرحسام می گوید

  ببخشید میشه در رشته روانشناسی بدون کنکور وارد دانشگاه دولتی شد؟؟؟؟؟؟و چه شهری؟

  1. ابراهیم حسینی می گوید

   در دانشگاه های دولتی خیر در حال حاظر هیچ دانشگاه روزانه یا شبانه ای بدودن کنکور در رشته روانشناسی بدون کنکور پذیرش ندارد.

 8. Samiadel می گوید

  سلام وقت بخیر
  من کارشناسی ارشد حسابداری دارم ومیخواهم برای دکتری روانشناسی شرکت کنم امکانش هست؟

  1. ابراهیم حسینی می گوید

   با سلام
   بله امکان شرکت و ادامه تحصیل در رشته دکتری روانشناسی را دارید ولی برای اخذ مجوز دفتر مشاوره دکتری به تنهایی کافی نیست.

 9. یاس می گوید

  سلام ببخشید من میخوام دندان پزشکی یا علوم آزمایشگاهی بدون آزمون بخونم میشه اگر میشه کدام دانشگاه خراسان رضوی

  1. ابراهیم حسینی می گوید

   سلام
   در حال حاضر هیچ رشته بدون آزمون پزشکی و پیراپزشکی وجود ندارد.

 10. زهرا می گوید

  سلام من توبدون کنکورسراسری قبول نشدم بامعدل ۱۳میتونم بدون کنکورشبانه قبول شم لطفاجواب بدید

  1. ابراهیم حسینی می گوید

   سلام
   بستگی به رشته و دانشگاه انتخابی شما داره

 11. زهرا می گوید

  البته رشتم تجربی بود

 12. Rezvan می گوید

  سلام.میخواستم بدونم باتوجه به اینکه من دیپلم نظام جدید تجربی دارم میتونم بر اساس صرفا سوابق تحصیلی در رشته های انسانی یا ریاضی پذیرش بشم

  1. ابراهیم حسینی می گوید

   با سلام
   بله هیچ مشکلی برای ادامه تحصیل در رشته های بدون کنکور ریاضی و انسانی ندارید.

 13. امیرحسین می گوید

  سلام خدمت شما دوست عزیز…
  من سال ۸۸مدرک کاردانی در رشته مکانیک گرفتم و الان میخوام ادامه تحصیل بدم و تغییر رشته بدم برا پزشکی …ممنون میشم راهنمایی کنید که باید چه مسیری رو طی کنم؟ آیا امکان تغییر رشته رو دارم ؟؟؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.