کارشناسی ارشد بدون کنکور

در این مطلب به شرایط ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بدون کنکور در دانشگاه سراسری ، آزاد ، پیام نور و غیرانتفاعی می پردازیم.

برای اطلاع از کارشناسی ارشد بدون کنکور

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

مشاوران مستراپلای از ۸ صبح تا ۱۲ شب پاسخگوی شما هستند. (حتی ایام تعطیل)

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و برای تماس از طریق کد تخفیف کلیک کنید


تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بدون کنکور در دانشگاه ها سراسری ، آزاد ، پیام نور و غیرانتفاعی تابع شرایط خاصی می باشد. با توجه به افزایش متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع ارشد و وجود شرایط خاص برای پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد ، در ادامه شرایط ادامه تحصیل بدون کنکور کارشناسی ارشد برای دانشگاه ها جهت اطلاع داوطلبان ارائه می دهیم. داوطلبان باید توجه داشته باشند که پذیرش در مقطع ارشد بدون آزمون به راحتی پذیرش در رشته های بدون کنکور مقطع کاردانی و کارشناسی نیست و دارای شرایط خاص خود می باشد که توسط وزارت علوم و تحقیقات اراپه می شود. نکته دیگر نوع پذیرش بدون کنکور ارشد دانشگاه های پیام نور ، غیرانتفاعی ،‌ علمی کاربردی و پردیس های خودگران می باشد. برای آگاهی کامل از شرایط و نحوه تحصیل در مقطع ارشد بدون شرکت در کنکور می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

زمان و نحوه  ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور ۹۸

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد توسط دانشگاه ها اعلام می شود. معمولا دانشگاه های سراسری از شروع سال تحصیلی اقدام به پذیرش بدون آزمون داوطلبان برای تحصیل در مقطع ارشد می نمایند. مدت زمان ثبت نام که معمولا ۲۰ روز می باشد و شرایط ثبت نام توسط دانشگاه مورد نظر اعلام می شود. همچنین اقدام برای ثبت نام ممکن است به صورت اینترنتی و از طریق وبگاه دانشگاه و یا به صورت حضوری و ارائه مدارک صورت بپذیرد.

پذیرش بدون کنکور ارشد دانشگاه ها سراسری برای مهر ۹۸ از شهریور ۹۷ با انتشار و فراخوان برخی از دانشگاه ها شروع شده همچنان ادامه دارد. داوطلبان برای اطلاع از زمان و نحوه پذیرش بدون کنکور ارشد دانشگاه ها باید به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کنند. همچنین می توانید اطلاعیه های پذیرش استعداد های درخشان و بدون کنکور ارشد دانشگاه ها را از طریق کانال تلگرامی اخبار کارشناسی ارشد دنبال کنید.

داوطلبان باید در زمان اعلام شده از سوی دانشگاه نسبت به ثبت نام و ارائه مدارک خود از طریق سایت دانشگاه اقدام نمایند.

شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور ۹۸

با توجه به آیین نامه های پذیرش استعداد های درخشان در مقطع ارشد که از سوی وزارت علوم صادر شده است دانشگاه ها بر اساس سطح بندی اقدام به پذیرش دانشجو می کنند.

طبق این آیین نامه پذیرش دانشجویان برای مقطع ارشد به صورت بدون کنکور و استعداد های درخشان به صورت زیر می باشد:

داوطلب پس از ۶ نیمسال تحصیلی و با گذراندن حداقل سه چهارم واحد هاي درس ، به لحاظ میانگین کل، جزو پانزده درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشد و در ۸ نیمسال در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شود و همچنین بلافاصله پس از فارغ التحصیلی در همان سال اقدام به پذیرش کند.

دانشگاه اختیار دارد متقاضیانی را که در طول شش نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل هشت نیمسالِ دانشجویان هم رشته و غیر هم ورودي خود جزو پانزده درصد برتر باشند، به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون در دوره کارشناسی ارشد همان سال پذیرش کند.

چنانچه پانزده درصد برتر دانشجویان حائز شرایط مورد بالا ، به دلیل انصراف یا عدم تقاضا، از تسهیلات مربوط استفاده نکردند و ظرفیت پذیرش بدون آزمون دوره کارشناسی ارشد رشته اي (متناسب با سطح دانشگاه) تکمیل نشد، در این صورت دانشگاه مجاز به جایگزینی صرفاً ده درصد برتر بعدي همان دانشگاه، با اولویت رتبه متقاضیان در آن رشته می باشد.

همچنین شرایط پذیرش بر اساس سطح بندی مطابق زیر است:

دانشگاه های سطح ۱و ۲: تا ۴۰ درصد داخل ظرفیت پذیرش با آزمون، که حداکثر دو سوم آنان از دانش آموختگان دانشگاه هاي سطح ۱ و ۲ و مابقی از سایر دانشگاه ها پذیرفته می شوند
دانشگاه های سطح ۳: تا ۳۰ درصد داخل ظرفیت پذیرش با آزمون، که حداکثر دو سوم آنان از دانش آموختگان دانشگاه هاي سطح ۳، مابقی از سایر دانشگاه ها پذیرفته می شوند.

سایر دانشگاه ها: حداکثر به اندازه ۲۰ درصد ظرفیت پذیرش با آزمون

سایر شرایط نیز در آیین نامه های صادره شده توسط وزارت علوم آمده که داوطلبان برای اقدام لازم است از این موارد اطلاع کامل داشته باشند.

بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به صورت مجزا و هم زمان با انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد و در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد منتشر می شود. و فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه آزاد اسلامی مجاز به استفاده از این سهمیه می باشند.

برای اطلاع کامل از شرایط پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد مقاله زیر را مطالعه نمایید.

بدون کنکور ارشد پیام نور

شرایط پذیرش بدون کنکور ارشد در دانشگاه پیام نور به صورت بدون آزمون نیست و در واقع هر داوطلب بعد از ثبت نام در دوره فراگیر پیام نور باید با مطالعه منابع معرفی شده در آزمون فراگیر پیام نور شرکت نموده و در صورت کسب نمره کافی به صورت دانشجو در مقطع ارشد ادامه تحصیل دهد. برای اطلاع از جزئیات پذیرش فراگیر پیام نور روی لینک زیر کلیک کنید.

کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی

برخی از دانشگاه های غیرانتفاعی دانشجویان برتر خود در مقطع کارشناسی را بدون آزمون برای مقطع ارشد دعوت به پذیرش می کنند.

کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

دانشگاه علمی کاربردی هیچ گونه پذیرش در مقطع ارشد با آزمون و یا بدون آزمون ندارد.

نکته: همچنین دانشگاه های پردیس خودگردان هر ساله اقدام به پذیرش ذانشجو بدون کنکور برای مقطع ارشد می نمایند که دانشجویان پذیرفته شده ملزم به پرداخت شهریه هستند.

برای اطلاع از کارشناسی ارشد بدون کنکور

عضو کانال تلگرامی اخبار کارشناسی ارشد شوید

برای عضویت کلیک کنید

برای مشاوره تلفنی کلیک کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.