دفترچه ثبت نام ارشد

برای اطلاع از دفترچه ثبت نام ارشد

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

مشاوران مستراپلای از ۸ صبح تا ۱۲ شب پاسخگوی شما هستند. (حتی ایام تعطیل)

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و برای تماس از طریق کد تخفیف کلیک کنید


شرکت در آزمون ارشد برای دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت هماهنگ ، اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش انجام می گیرد. زمان ثبت نام ارشد در آذر ماه می باشد و شرایط ثبت نام ارشد در دفترچه ثبت نام ارشد درج شده است. دفترچه ثبت نام ارشد قبل از شروع ثبت نام ارشد توسط سایت سازمان سنجش منتشر می شود. دفترچه ثبت نام ارشد شامل موارد مهم شرایط ثبت نام ارشد ، مدارک ثبت نام ارشد ، سهمیه ها ، مقررات وظیفه عمومی و تسهیلات ، رشته ها و شرایط خاص می باشد.

برای دانلود دفترچه ثبت نام ارشد ۹۸ نام ارشد ۹۸ کلیک کنید

شرایط اختصاصی در دفترچه ثبت نام ارشد

داوطلبان برای ثبت نام ارشد باید دارای مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد باشند و یا دانشجو سال آخر کارشناسی که حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۸ فارغ التحصیل می شوند باشند.
دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته بعد از فارغ التحصیلی ، درصورتی که معدل آنها کمتر از ۱۲ باشد حق ثبت نام وشرکت در آزمون ارشد را ندارند.
دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری حق ثبت نام در آزمون را ندارند. دانشجویان مقطع کارشناسی یا دکتری تنها در صورت انصراف از تحصیل تا پایان مهلت مقرر ثبت نام می توانند در کارشناسی ارشد ثبت نام کنند.
داوطلبانی که قصد ثبت نام در ارشد ۹۸ر ا دارند اما در دوره روزانه کنکور ۹۷ پذیرفته شده اند حق شرکت در در کنکور ارشد را ندارند اما داوطلبان دوره غیر روزانه در صورتی که انصراف داده باشند یا ثبت نام نکرده باشند می توانند در کنکور ارشد ۹۸ ثبت نام کنند.
داوطلبانی که قصد ثبت نام در کنکور ارشد را دارند در صورتی که در مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری یک رشته فارغ التحصیل شده باشند ، نمی توانند همان رشته قبلی خود دوباره در مقطع ارشد ثبت نام کنند .
داوطلبان ثبت نام ارشد در صورتی که در رشته های گروه پزشکی ، رشته های دبیری ، و داوطلبان شاغل در وزارتخانه ها و سازمان های دولتی باید موافقت سازمان مربوطه را مبنی بر ادامه تحصیل خود دریافت کنند.
مقررات وظیفه عمومی در دفترچه ثبت نام ارشد ۹۸
داوطلبان باید معافیت تحصیلی و یا کارت معافیت یا کارت پایان خدمت داشته باشند.
سهمیه های دفترچه ثبت نام ارشد۹۸

برای اطلاع از دفترچه ثبت نام ارشد

عضو کانال تلگرامی اخبار کارشناسی ارشد شوید

برای عضویت کلیک کنید

برای مشاوره تلفنی کلیک کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.