ثبت نام ارشد

برای اطلاع از ثبت نام ارشد

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

مشاوران مستراپلای از ۸ صبح تا ۱۲ شب پاسخگوی شما هستند. (حتی ایام تعطیل)

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و برای تماس از طریق کد تخفیف کلیک کنید


داوطلبان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باید در آزمون کارشناسی ارشد ثبت نام کنند. دانشگاه های دولتی ، پردیس های خود گردان ، دانشگاه های غیر انتفاعی ، پیام نور و دانشگاه آزاد ( انتخاب رشته دانشگاه آزاد جدا از انتخاب رشته دانشگاه های دیگر است ) برای مقطع ارشد دانشجو می پذیرند. ثبت نام آزمون ارشد برای تمام دانشگاه ها همزمان و به صورت هماهنگ و توسط سازمان سنجش صورت می پذیرد. زمان ثبت نام ارشد ۹۸ از ۱۶ تا ۲۵ آذر ماه می باشد. کنکور کارشناسی ارشد هرساله به صورت هماهنگ کشوری توسط سازمان سنجش برگذار می شود.. مهم ترین شرط شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته برای داوطلبانی که در ثبت نام ارشد شرکت می کنند ، اخذ مدرک کارشناسی تا قبل از شروع ترم یک مقطع ارشد می باشد. داوطلبان با داشتن مدرک کارشناسی از هر دانشگاهی و در هر رشته ای می توانند ثبت نام ارشد را انجام دهند و نیازی به تطابق رشته کارشناسی با رشته کارشناسی ارشد نمی باشد.
هر داوطلب برای ثبت نام ارشد می تواند بر اساس علاقه خود به رشته یا رشته های تحصیلی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی می توانند حداکثر در دو کد رشته ( اصلی و شناور ) ثبت نام کند و در آزمون آنها شرکت کند.

شرایط ثبت نام ارشد

داوطلبان برای ثبت نام ارشد باید دارای مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد باشند و یا دانشجو سال آخر کارشناسی که حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۸ فارغ التحصیل شوند ، باشند.
دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته بعد از فارغ التحصیلی ، درصورتی که معدل آنها کمتر از ۱۲ باشد حق ثبت نام وشرکت در آزمون ارشد را ندارند.
دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری حق ثبت نام در آزمون را ندارند. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری تنها در صورت انصراف از تحصیل تا پایان مهلت مقرر ثبت نام می توانند در کارشناسی ارشد ثبت نام کنند.
داوطلبانی که قصد ثبت نام ارشد ۹۸ر ا دارند اما در دوره روزانه کنکور ۹۷ پذیرفته شده اند حق شرکت در در کنکور ارشد را ندارند اما داوطلبان دوره غیر روزانه در صورتی که انصراف داده باشند یا ثبت نام نکرده باشند می توانند در کنکور ارشد ۹۸ ثبت نام کنند.
داوطلبانی که قصد ثبت نام در کنکور ارشد را دارند در صورتی که در مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری یک رشته فارغ التحصیل شده باشند ، نمی توانند همان رشته قبلی خود دوباره در مقطع ارشد ثبت نام کنند.
داوطلبان ثبت نام ارشد در صورتی که در رشته های گروه پزشکی ، رشته های دبیری ، و داوطلبان شاغل در وزارتخانه ها و سازمان های دولتی باید موافقت سازمان مربوطه را مبنی بر ادامه تحصیل خود دریافت کنند.
داوطلبان مرد برای ثبت نام در مقطع ارشد باید کارت معافیت دائم هوشمند و کارت پایان خدمت هوشمند را داشته باشند و یا معافیت تحصیلی داشته باشند.
داوطلبانی که قصد ثبت نام در ارشد را دارند می توانند درصورتی که از سهمیه ایثار گران و رزمندگان بر خوردار هستند ازاین سهمیه استفاده کنند.
براساس بخشنامه معاون آموزشی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری با توجه به محدود بودن امکانات دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی دولتی و نیز ضرورت توزیع عادلانه امکانات مذکور بین متقاضیان ، هریک از داوطلبان ورود به آموزش عالی در هریک از مقاطع تحصیلی تنها یک بار می توانند از امکانات دولتی استفاده کنند و پذیرفته شدن برای بار دوم در دوره های روزانه مستلزم پرداخت شهریه معادل دوره شبانه خواهد بود.

مدارک برای ثبت نام ارشد

اصل و یک برگه تصویر مدرک کارشناسی که مورد تایید وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ویا شورای عالی انقلاب فرهنگی که در آن معدل دوره کارشناسی قید شده باشد در صورت فارغ التحصیل شدن و یا اشتغال به تحصیل در مقطع کارشناسی در ترم آخر.
اصل شناسنامه و کارت ملی
مدرکی که وضعیت نظام وظیفه فرد در آن مشخص شده باشد.
حکم مرخصی سالانه یا موافقط کتبی و بدون قید و شرط سازمان متبوع برای کارمندان دولت
اصل گواهی تایید شده توسط دانشگاه یا موسسه آموزش عالی محل اخذ کارشناسی .

زمان ثبت نام ارشد

متقاضیانی که قصد ثبت نام ارشد را دارند باید از زمان ثبت نام ارشد اطلاع کافی را داشته باشند. ثبت نام ارشد به صورتی اینترنتی بوده و داوطلبان باید از طریق سایت سازمان سنجش ثبت نام کنند. زمان ثبت نام ارشد ۹۸ از ۱۶ تا ۲۵ آذر ماه می باشد. داوطلبان برای اطلاع دقیق از زمان ثبت نام باید به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کنند. همچنین برای اطلاع از زمان ثبت نام ارشد ، شرایط ثبت نام ارشد و اطلاع از منابع ارشد می توانید عضو کانال تلگرامی شوند.

برای اطلاع از ثبت نام ارشد

عضو کانال تلگرامی اخبار کارشناسی ارشد شوید

برای عضویت کلیک کنید

برای مشاوره تلفنی کلیک کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.