اخذ اقامت شنگن ایتالیا بدون سرمایه گذاری

استارتاپ ویزای ایتالیا

0 125

در سال‌های اخیر بازرگانان بسیاری مهاجرت به ایتالیا با اخذ اقامت شنگن را تجربه کرده‌اند. سهولت در پروسه برنامه‌های مهاجرتی در راستای اعطای اقامت دائم کشور ایتالیا، موجب جذب کارآفرینان و ایده‌های مبتکرانۀ آن‌ها و تزریق آن به بدنه اقتصاد در حال رشد این کشور شده است؛ از طرف دیگر، اخذ اقامت دائم ایتالیا بدون سرمایه گذاری روشی مناسب برای بازرگانان جوان و کارآفرینان نوپا و خوش‌آتیه محسوب می‌شود تا با ارائه ایده‌ای درخور، سفر و زندگی در ایتالیا و دیگر کشورهای شنگن را تجربه کنند. مشاوران و همکاران ما در مستر اپلای از همان ابتدای راه با طرح ایدۀ کسب و کار شایستۀ شرکت‌های اروپایی تا اخذ مجوز اقامت دائم شنگن ایتالیا شما را به سوی آرمان‌هایتان بدرقه می‌کنند.

مزایای مجوز اقامت دائم ایتالیا

با دریافت مجوز اقامت دائم ایتالیا می‌توان آزادانه و بدون نیاز به ویزا به 27 کشور عضو اتحادیه شنگن سفر کرد و از فرصت‌های بی‌شمار بازار این کشورها بهره‌مند شد. افزون بر این، موقعیت جغرافیایی این کشورِ شبه‌جزیره‌ای در میان آب‌های مواج مدیترانه و مناسبات خوب تجاری آن با دیگر کشورهای جهان، مجال رشد و ارتباط با قدرت‌های اقتصادی دنیا را فراهم کرده است.

با عبور از دوران بحران و رکود، ایتالیا یکی از کشورهای پیشتاز در عرصه تولید اروپاست؛ از پوشاک گرفته تا تکنولوژی پزشکی، از مواد غذایی زراعی گرفته تا اتوماسیون صنعتی، نام ایتالیا به عنوان دومین کشور تولید کننده در اتحادیه اروپا و پنجمین در جهان مشهور شده است.

استارتاپ ویزای ایتالیا

بر اساس قوانین مهاجرتی این کشور، اقامت دائم کشور ایتالیا امکان تحصیل و کار را به متقاضی و خانواده داده است؛ به این ترتیب می‌توان با یک تیر چندین هدف را نشانه گرفت و با اخذ اقامت دائم بدون سرمایه‌گذاری مسیر تجربه تحصیل در دانشگاه‌های ایتالیا را برای فرزندان هموار کرد.

اخذ اقامت شنگن ایتالیا

ایتالیا در شمار کشورهای جهانی اولی‌ست و شرایط دشواری برای اقامت کوتاه‌مدت و دائم مهاجران در نظر گرفته است؛ اما یکی از روش‌های مهاجرتی که در دهه اخیر مورد توجه دیگر کشورهای اروپایی هم قرار گرفته، جذب ایده‌های نوین و مبتکرانه برای راه‌اندازی کسب‌کاری درآمدزا و قابل گسترش در سطح جهانی بوده که به «استارت آپ» مشهور شده است. در سال‌های اخیر بسیاری از کشورهای اروپایی برای جذب مدیران و مسئولان شرکت‌های استارتاپی تحت شرایطی مشخص ویزای اقامت شنگن با اعتبار 1 تا 3 ساله صادر می‌کنند که می‌توان آن‌را تا زمان دریافت اقامت دائم (5 سال) تمدید کرد.

ویزای استارتاپ ایتالیا Italia Startup Visa (به اختصار ISV) به متقاضیِ واجد شرایط و خانواده او تعلق می‌یابد و مجوز اقامت 3 ساله در کشور ایتالیا را فراهم می‌کند؛ از این رو مورد توجه بسیاری از جوانان غیر اروپایی قرار گرفته است. چراکه افزون بر امکانات و مزایای زندگی در این کشور، با این مجوز درهای کشورهای اروپایی و اقتصاد جهانی به روی آن‌ها گشوده خواهد شد.

شاید با نگاهی اجمالی به شرایط ویزای استارتاپ ایتالیا چنین برآورد کنید؛ اخذ ویزای استارتاپ دشواری‌های خود را دارد و اولینِ آن‌ها ارائه طرح کسب و کاری‌‌ست که به مذاق افیسر ویزا خوش بیاید! ارائه طرح یا همان «بیزنس پلن» قدم آغازین برای ثبت درخواست استارتاپ ویزای ایتالیاست. مَستر اپلای در اولین گام همراهِ قابل اعتماد شماست تا با هم‌فکری و طراحی ایده‌ای مناسب، مجوز اقامت دائم ایتالیا را برای شما و همراهانتان به ارمغان آورد.

ویزای استارتاپ ایتالیا

برخی از کشورها برای پیشی گرفتن از دیگر کشورهای اروپایی برای جذب طرح‌های نوآورانه، شرایط وسوسه‌انگیزی را برای واجدین شرایط مهیا می‌کنند؛ به همین دلیل شرایط ارائه مجوز اقامت دائم به دارندگان ایده استارتاپ همواره درحال به‌روز رسانی است تا از معرکه جذب ایده‌ها و افراد توانمند عقب نمانند. کشور ایتالیا نیز از سال 2012 تاکنون با ویزای استارپی کارآفرینان و صاحب ایده را فرا خواند تا با بحران کمبود فرصت‌های شغلی بجنگد.

ویزای استارتاپ ایتالیا و اخذ اقامت دائم شنگن

امروز پس از گذشت بیش از هشت سال از آغاز این برنامه مهاجرتی، هنوز هم ایتالیا میزبان خوبی برای ایده‌های ارزش‌آفرین متکی بر فناوری اطلاعات و حوزه IT است و شرایط آسان‌تری به نسبت دیگر روش‌های مهاجرتی برای واجدین شرایط مهیا کرده است.

مزایای ویزای استارتاپ ایتالیا

با اینکه در روش‌های مهاجرتی دیگر شرایط پیچیده‌ای در سر راه مهاجران قرار دارد، اما در برنامه مهاجرتی استارتاپ، دولت ایتالیا به جهت گسترش فضای شرکت‌های استارتاپی اخذ مالیات سالانه را از 27 درصد به 24 درصد کاهش داده است. علاوه بر این، در سال‌های اولیه شکل‎گیری کسب و کار و راه‎اندازی شرکت، دولت برای اخذ مالیات تنفس اعلام کرده است؛ بنابراین تا زمانی که شرکت و کسب‌وکار شما به مرحله درآمدزایی نرسد، از مالیات معاف خواهد بود.

اتصال به سیستم تجارت جهانی

در جهت توسعه طرح کسب و کار ارائه شده و راه‌اندازی شرکت امکان بهره‌مندی از تسهیلات بانکی و وام برای متقاضیان وجود دارد. به‌علاوه، دولت به شما این اجازه را می‌دهد تا در صورت تمایل از سرمایه‌گذران ایتالیایی نیز در جهت پیاده‌سازی طرح خود استفاده کنید. با افتتاح حساب بانکی می‌توانید به شبکه سیستم بانکداری جهانی متصل شوید.

سریع‌ترین راه اخذ اقامت دائم شنگن

مهم‌ترین مزیت اخذ استارتاپ ویزای ایتالیا، سرعت رسیدن به اقامت دائم شنگن است؛ با کمک مشاوران و همکاران ما در مستر اپلای از زمان ثبت درخواست و ارائه بیزنس پلن تا دریافت مجوز اقامت دائم تنها سه ماه طول می‌کشد. با تهیه مدارک و تولید یک ایده تمام اعضای خانواده متقاضی می‌توانند با مجوز اقامت دائم 3 ساله وارد خاک این کشور شوند و آزادانه به تحصیل یا کار بپردازند. به همین ترتیب موانع ورود و خروج به منطقه شنگن نیز از بین خواهند رفت.

ثبت کسب و کار با استانداردهای جهانی

در این روش با ارائه بیزنس پلن برای اخذ ویزای استارتاپ ایتالیا می‌توان مالکیت صددرصدی یک شرکت در اروپا را به دست آورد و حساب بانکی شرکتی یا شخصی افتتاح کرد. طرح جدید و کسب‌وکاری که بر اساس این طرح بنیان نهاده می‌شود، به نام متقاضی ثبت می‌شود و بسته به نوع محصول و فناوری علامت تجاری اروپایی دریافت می‌کند. از سویی دیگر، با توجه به قوانین تجاری بین‌المللی امکان توسعه کسب وکار و تجارت نیز وجود خواهد داشت.

چرا استارتاپ ویزای ایتالیا

در قیاس با دیگر روش‌ها و برنامه‌های مهاجرتی این کشور، ویزای استارتاپ ایتالیا آسان‌ترین و سریع‌ترین راه برای دریافت مجوز اقامت دائم شنگن محسوب می‌شود؛ چراکه بر اساس قوانین ایتالیا ویزای سرمایه‌گذاری تنها شامل اوراق قرضه دولتی و پروژه‌های دولتی می‌شود و دشواری‌های بسیاری بر سر راه متقاضیان خواهد بود، از سویی دیگر، ویزای خویش‌فرمایی نیز مراحلی طولانی و پروسه‌ای زمان‌بر دارد. به همین دلیل با همراهی متخصصان مستر اپلای در این برنامه مهاجرتی، ویزای استارتاپ ایتالیا را برای اخذ اقامت دائم شنگن پیشنهاد می‌کنیم.

مزایای اقامت ایتالیا

شرایط اخذ ویزای استارتاپ ایتالیا

اخذ اقامت شنگن ایتالیا از طریق کارآفرینی نیازی به ارائه مدرک زبان یا مدرک تحصیلات دانشگاهی ندارد؛ البته تسلط به زبان و شرایط سنی زیر 40 سال برای افیسر ویزا ارجحیت دارد، اما الزامی نیست.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت درخواست استارتاپ ویزای ایتالیا

از جمله مدارک مورد نیاز در این مرحله می‌توان به پاسپورت با اعتبار 2 ساله، اسکن و ترجمه مدارک شناسایی، اسکن و ترجمه عقدنامه، مدارک واکسیناسیون فرزندان کمتر از 18 سال، و اسکن و ترجمه مدارک تحصیلی و شغلی متقاضی و خانواده (به ایتالیایی) اشاره کرد. تمامی مراحل ثبت درخواست استارتاپ ویزای ایتالیا به صورت آن‌لاین و به زبان انگلیسی صورت می‌گیرد و در هر مرحله نامه تاییدیه برای متقاضی ارسال می‌شود.

ارائه طرح کسب و کار

آنچه در این برنامه مهاجرتی برای سازمان مهاجرت و سفارت ایتالیا بیشتر اهمیت دارد، ارائه بیزنس پلن یا طرح توجیحیِ کسب و کاری نوین و مبتکرانه به پشتوانه تجربه شغلی و توانمندی متقاضی است. در این بیزنس پلن باید روند راه‌اندازی، شکل‌گیری و درآمدزایی کسب و کار در 5 سال آینده شرح داده شود؛ اگر در این طرح بتوان سودآوری و درآمدزایی، اشتغال‌زایی و ایجاد فرصت‌های شغلی، و تاثیر مثبت را در اقتصاد ایتالیا ثابت کرد، راه زیادی تا اخذ استارتاپ ویزای ایتالیا نمی‌ماند.

در بازار کار ایتالیا افراد توانمند و تحصیل‌کرده‌ای مشغول به کار هستند؛ نزدیک به نیمی از کارمندان شرکت‌ها فارغ‌التحصیلان یا دانشجویان مقطع دکترا هستند و بیش از 30 درصد آن‌ها در پروژه‌های تحقیقاتی فعالیت‌هایی داشته‌اند. بنابراین برای راه‌اندازی کسب و کار در این کشور برای توسعه خلاقیت و نوآوری باید به این ویژگی‌ها توجه کرد.

انجام این معامله دو سر سود را باید به متخصصانِ کسب وکارِ توانمند و باتجربه‌ای سپرد تا با آگاهی از قوانین مهاجرتی اروپا و ایتالیا و همچنین امور فنی بیزنس پلن مسیر دریافت اقامت دائم شنگن هموار شود.

دریافت پاسپورت ایتالیا

ویزای استارتاپ ایتالیا اعتبار 3 ساله دارد و در این مدت‌زمان فرد می‌تواند از تمامی امکانات ویزای شنگن بهره‌مند شود. در زمان سررسید اعتبار اقامت دائم، به آسانی می‌توان آن‌را تمدید کرد و پس از 10 سال اقامت در خاک کشور ایتالیا از حقوق شهروندی ایتالیایی بهره‌مند شد.

در لحظه تمدید ویزا و مجوز اقامت مجدد (پس از 10 سال اقامت در ایتالیا) می‌توان برای پاسپورت ایتالیایی درخواست داد. اعتبار پاسپورت ایتالیا با کسب امتیاز 166 در کنار پاسپورت کشورهای دانمارک، سوئد، اتریش و سوئیس رتبه سوم جهان را از آن خود کرده است. با این پاسپورت می‌توان به 127 کشور جهان بدون ویزا سفر کرد.

خدمات مستر اپلای برای متقاضیان اقامت دائم شنگن

همکاران و مشاوران با تجربه و متخصص ما در مستر اپلای از مرحله گردآوری مدارک مورد نیاز جهت درخواست استارتاپ ویزای ایتالیا و تولید ایده و طرح کسب‌وکار تا مرحله اخذ مجوز و کسب تاییدیه دولت ایتالیا برای اقامت دائم در کنار متقاضیان هستند تا شما را به سوی هدفتان راهنمایی کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر از روند انجام مراحل مربوطه با همکاران ما در مستر اپلای تماس حاصل فرمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.