سهمیه ها در انتخاب رشته دکتری آزاد

برای اطلاع از سهمیه ها در انتخاب رشته دکتری آزاد

عضو کانال تلگرامی دکتری شوید

برای عضویت کلیک کنید

برای مشاوره تلفنی کلیک کنید

سهمیه ها در انتخاب رشته تاثیر زیادی در نمره نهایی آزمون کتبی دارد و سهمیه ها در انتخاب رشته دکتری آزاد نیز همانند سهمیه انتخاب رشته کنکور و سهمیه انتخاب رشته ارشد تاثیرگذار است. بسیاری از داوطلبان به خاطر عدم اطلاع درست از سهمیه ها انتخاب رشته دکتری آزاد یا عدم اطلاع از شرایط آن فرصت استفاده از سهمیه را از دست می دهند. در ادامه به توضیحاتی در این زمینه می پردازیم و اگر در پایان مقاله در این زمینه برای شما سوالاتی پیش آمد می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

سهمیه ها در انتخاب رشته دکتری آزاد ۹۸

سهمیه ها در انتخاب رشته دکتری آزاد شامل دو سهمیه رزمندگان و ایثارگران و سهمیه مربیان می شود.

سهمیه رزمندگان و ایثارگران در انتخاب رشته دکتری آزاد ۹۸

براساس قانون ایجاد تسهیلات براي ورود رزمندگان و جهادگران داوطلب بسیجی به دانشگاه ها و موسسات آموزش ،‌ همچنین با توجه به تصویب قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران ، سهمیه در انتخاب رشته دکتری آزاد برای افراد مشمول بند هاي متقاضی استفاده از سهمیه ها و تسهیلات مندرج در دفترچه راهنماي ثبت نام ، در هر یک از کد رشته/محل ها ۲۵ درصد ظرفیت به رزمندگان و ایثارگران اختصاص می یابد که حدنصاب نمره علمی لازم براي رزمندگان ۸۰ درصد و ایثارگران ۷۰ درصد نمره در هر یک از مراحل آزمون ، براي آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد می باشد.

سهمیه مربیان در انتخاب رشته دکتری آزاد ۹۸

براساس قانون برقراري عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در دوره هاي تحصیلات تکمیلی و تخصصی
، ۱۰ % سهمیه مازاد بر ظرفیت (حداقل یک نفر در هر کد رشته / محل) براي مربیان برای سهمیه ها در انتخاب رشته دکتری آزاد در نظر گرفته شده است. اعضاي هیأت علمی (مربی) تمام وقت (اعم از رسمی آزمایشی و رسمی قطعی) و در استخدام رسمی دانشگاه آزاد اسلامی که داراي سه سال سابقه عضویت در هیأت علمی دانشگاه باشند می توانند در صورت تمایل از سهمیه ها در انتخاب رشته دکتری آزاد به منظور پذیرش در دوره دکتري تخصصی بهره مند شوند. متقاضیان استفاده از امتیاز اعضاء هیأت علمی می بایستی از ارسال هر گونه مدرك خودداري نمایند. بدیهی است مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه رأسا نسبت به استعلام وضعیت این گونه افراد از مرکز امور هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی اقدام و در صورت تأیید شرایط با شرط کسب حداقل ۸۰ درصد نمره در هر یک از مراحل آزمون ، براي
آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد را باید کسب نمایند.

نکات:

۱- رشته / مقطع کارشناسی ارشد مربیان متقاضی استفاده از امتیاز هیأت علمی جهت ادامه تحصیل با رشته اي که در دوره دکتري مایل به تحصیل در آن می باشند باید تجانس داشته باشند.
۲- اشتغال به تحصیل اعضاي هیأت علمی منوط به موافقت دانشگاه می باشد.

برای اطلاع از سهمیه ها در انتخاب رشته دکتری آزاد

عضو کانال تلگرامی دکتری شوید

برای عضویت کلیک کنید

برای مشاوره تلفنی کلیک کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.