اخذ اقامت شنگن فنلاند بدون سرمایه گذاری

اقامت فنلاند از طریق ثبت شرکت و استارتاپ

0 121

دسترسی به فرصت‌های طلایی بازار اروپا بسیاری از صاحبان مشاغل یا ایده‌پردازان را به فکر اخذ اقامت شنگن انداخته است. یکی از برنامه‌های مهاجرتی کشور فنلاند جذب ایده‌پردازان خلاقی‌ست که قصد حضور در این کشور را دارند. کشور فنلاند نیز مانند بسیاری از کشورهای اروپایی به دنبال طرح‌های مبتکرانه و قابل توسعه است و به افراد واجد شرایط اقامت دائم شنگن اعطا می‌کند. در این روش مهاجرتی بدون نیاز به سرمایه‌گذاری می‌توان به اقامت دائم شنگن دست یافت و حتی حق شهروندی فنلاند را به دست آورد.

کشور فنلاند

مرزهای زمینی این کشور از غرب به سوئد، از شرق به روسیه و از شمال به کشور نروژ می‌رسد و توسط خلیج بوتنیا در غرب و خلیج فنلاند در جنوب احاطه در آب‌های مواج دریای بالتیک شده است. این کشورِ نوردیک که 338 هزار مترمربع از عراضیِ اروپای شمالی و منطقه اسکاندیناوی را تسخیر کرده است، حدود 5.5 میلیون نفر جمعیت دارد که حدود یک‌پنجم آن در پایتخت و بزرگ‌ترین شهر این سرزمین یعنی شهر هِلسینکی ساکن شده‌اند. در کل این کشور یکی از کم‌تراکم‌ترین کشورهای اتحادیه اروپا محسوب می‌شود. با نگاهی گذرا به تراکم جمعیت این کشور می‌توان دریافت که بافت جمعیتی بیشتر در نواحی جنوبی این کشور پراکنده شده‌اند.

در فنلاند دو زبان سوئدی و فنلاندی رسمیت دارد؛ چرا که این کشور از قرن دوازدهم تا نوزدهم میلادی جزئی از خاک سوئد برشمرده می‌شد. در دوره‌ای از تاریخ، فنلاند تبدیل به کشور دوک‌نشین در امپراتوری روسیه شد تا انقلاب روسیه اتفاق افتاد و این کشور نیز به استقلال رسید. طیِ بیانیه‌ای که در سال 1917 توسط مجلس قانون‌گذار فنلاند اعلام شد، این کشور استقلال خود را یافت، اما اتحادیه جماهیر شورویِ سابق سه سال بعد یعنی در سال 1920 آن‌را به رسمیت شناخت.

مزایای اخذ اقامت شنگن فنلاند

فنلاند در شمار کشورهایی‌ست که بالاترین استانداردهای زندگی شهری در دنیا را از آن خود کرده‌اند؛ در سال 2020 نام فنلاند با امتیاز 7.76 در رده یازدهمین کشور جهان در شاخص کیفیت زندگی QLI قرار گرفته است.

این کشور جزو اتحادیه اروپاست که در تاریخ ۱۹ دسامبر ۱۹۹۶ عضو پیمان شنگن شد، اما وضعیت اقتصادی آن از سایر کشورهای هم‌پیمانش در یورو شرایط بهتری را سپری می‌کند. با دریافت اقامت شنگن فنلاند بدون نیاز به ویزا می‌توان به دیگر کشورهای اروپایی بدون محدودیت سفر کرد و تجارت را گسترش داد.

نرخ بیکاری و نرخ تورم در این کشور بسیار پایین است، این آمار در کنار سطح رفاه اجتماعی و امنیتی تقاضای مهاجرت به فنلاند را بالا برده است.

اقامت شنگن فنلاند

با اخذ اقامت شنگن فنلاند می‌توان از امکانات تحصیلی و آموزشی این کشور رایگان بهره‌مند شد. بسیاری از دانشگاه‌های فنلاند در لیست بهترین دانشگاه‌های جهان جایگاه ثابتی را از آن خود کرده‌اند.

با توجه به میزان درآمد از مشاغل تمام‌وقت فنلاند و قیاس آن با هزینه زندگی در این کشور، می‌توان به صراحت بیان کرد که فنلاند در شمار کشورهای ارزان اروپایی شمالی قرار دارد. هزینه زندگی ماهانه در گران‌ترین شهرهای فنلاند حدود 980 تا 1,580 یورو اعلام شده، در حالی که میانگین درآمد از مشاغل حدود 3,528 یورو است.

بهره‌مندی از این همه مزایا با اخذ اقامت فنلاند بدون سرمایه‌گذاری نیز ممکن است؛ کافی‌ست برای بررسی شرایط خود با همکاران زبده و با تجربه ما در مستر اپلای تماس بگیرید.

ویزای استارتاپ فنلاند

جهت رونق هر چه بیشتر بازار کار و اقتصاد، بسیاری از کشورهای اروپایی به دنبال جذب کارآفرینان جوان و ایده‌پرداز هستند تا با ایجاد شغل برای نیروی کار بومی، قدمی بزرگ در کسب درآمد و ایجاد منبع ثروت بردارند. دولت فنلاند نیز به‌تازگی به صاحبان ایده‌هایی مبتکرانه اقدام به اعطای اقامت شنگن فنلاند تحت عنوان «ویزای استارت آپ فنلاند» می‌کند.

ویزای استارت آپ یا ویزای کارآفرینی، مجوز اقامت موقت در کشور فنلاند را صادر می‌کند که به آسانی قابل تمدید است و پس از چند سال حضور در این کشور به مجوز اقامت دائم این کشور تبدیل می‌شود.

در این روش مهاجرتی، متقاضی نیاز به ارائه طرح توجیهی کسب‌وکار یا همان «بیزنس پلن» دارد؛ این طرح توسط متخصصان سازمان مهاجرت و وزارت بازرگانی این کشور مورد مطالعه دقیق قرار می‌گیرد. در صورت جلب توجه این بخش، طرح به وزارت امور خارجه فرستاده می‌شود.

اقامت دائم شنگن فنلاند

پس از بررسی صلاحیت طرح برای راه‌اندازی کسب و کار و توسعه آن در سطح بین‌المللی و دریافت تاییدیه، برای موسسان و خانواده آن‌ها (همسر و فرزندان زیر 18 سال) ویزای استارت آپ صادر می‌شود.

طرح کسب‌وکاری که برای اخذ اقامت شنگن ارائه می‌شود، افزون بر ایجاد فرصت‌های شغلی در این کشور باید برای اقتصاد این کشور سودآور باشد و قابل توسعه در سطح کشوری و حتی بین‌المللی شود. نظارت چندین ارگان متخصص در این موضوع، نحوه نگارش و ارائه طرح را کمی دشوار و پیچیده می‌کند. به همین دلیل استفاده از تجربیات همکاران ما در مستر اپلای می‌تواند مسیر دریافت ویزای شنگن فنلاند را آسان‌تر و هموارتر کند.

شرایط اخذ ویزای استارتاپ فنلاند

برای دریافت اقامت شنگن و استارتاپ ویزای فنلاند باید تیم کارآفرینان با حداقل دو موسس در طرح کسب و کار معرفی شوند. این افراد باید تجربه کافی در زمینه‌های کاری خود داشته باشند تا بتوانند بر امور فائق آیند.

این طرح باید مبتکرانه و قابل توسعه باشد و بتواند فرایند چرخش مالی و توجیه اقتصادی چند سال آینده را برنامه‌ریزی کند. به عبارت دیگر در طرح کسب و کار باید چشم‌انداز مالی شرکت و نیازهای آن به تفضیل بررسی شود. ارائه طرح در زمینه‌های فناوری اطلاعات و کامپیوتر می‌تواند توجه صاحب‌نظران را به خود جلب کند.

موسسان و کارآفرینان باید حداقل 60 درصد از سهم شرکتی که برای راه‌اندازی کسب ‌و کار تاسیس می‌شود را در اختیار خود داشته باشند.

برای تاسیس شرکت و راه‌اندازی کسب و کار باید منابع مالی کافی و امنی ارائه کرد تا در مراحل ابتدایی پیش از کسب درآمد مشکلی ایجاد نشود. البته برخی شرکت‌های تجاری در فنلاند مشوق خوبی جهت تامین سرمایه استارت آپ‌های نوپا هستند و به کمک سرمایه‌گذاران و کارآفرینان ایده‌پرداز می‌شتابند.

معمولا تیم کارآفرینان و موسسان استارت آپ‌ها افرادی با تجربه هستند که در زمینه فعالیت خود به موفقیت‌های چشمگیری رسیده‌اند، اما اغلب در نگارش طرح توجیهی کسب و کار تجربه و مهارت چندانی ندارند. پس پیشنهاد می‌کنیم کار را به دست کاردان بسپارید و از مشاوران ایده‌پرداز مستر اپلای کمک بگیرید.

مزایای ویزای استارتاپ فنلاند

در سال‌های اخیر بسیاری از کشورهای اروپایی به دنبال جذب ایده‌های نوآورانه هستند تا با اعطای اقامت شنگن اقتصاد کشور را بهبود ببخشند. هر یک از این کشورها قوانین منحصر به خود را دارد. در مراحل اخذ استارتاپ ویزای فنلاند مصاحبه حضوری در سفارت وجود ندارد؛ پس لازم نیست پاسخگوی سوالات افیسر ویزا در سفارت باشید.

با اخذ استارتاپ ویزای فنلاند و اقامت شنگن، می‌توانید مالک 100 درصد کسب‌وکار خود باشید؛ برخلاف بسیاری از کشورهای اروپایی، در قوانین مهاجرتی فنلاند الزامی به مشارک با بومیان این کشور یا به اصطلاح شریک محلی وجود ندارد.

استارتاپ ویزای فنلاند این اجازه را به متقاضیان می‌دهد تا طبق قوانین این کشور نام تجاری و برند برای کسب‌وکار خود برگزینند. با ثبت شرکت و راه‌اندازی کسب و کار به سیستم بانکداری جهانی متصل خواهید شد.

با کسب مجوز اقامت شنگن و اخذ استارتاپ ویزای فنلاند متقاضی واجد شرایط دریافت وام‌های دولتی و بهره‌مندی از صندوق وام‌های عمومی خواهد شد.

اعتبار استارتاپ ویزای فنلاند 2 سال است و به آسانی تمدید می‌شود. با تمدید ویزای استارتاپ شرایط اخذ اقامت دائم شنگن وحتی حق شهروندی این کشور را خواهید داشت.

مجوز اقامت شنگن با استارتاپ ویزای فنلاند برای متقاضی و همراهان او صادر می‌شود. در این صورت فرزندانِ متقاضی (فرزندان زیر 18 سال) می‌توانند در بهترین موسسات آموزشی اروپا به تحصیل بپردازند و همسر می‌تواند بدون محدودیت و تمام‌وقت مشغول به کار شود.

افزون بر این، هر ایدۀ واجد شرایط و طرح توجیهی آن می‌تواند حداقل برای حداقل دو موسس مجوز اقامت شنگن را مهیا کند. بنابراین با ارائه یک طرح توجیهی کسب و کار درخور شرایط اخذ اقامت شنگن برای حداقل دو خانواده به آسانی هموار می‌شود.

اخذ اقامت دائم شنگن

ارائه طرح کسب و کار و درخواست استارتاپ ویزای فنلاند نیازی به ارائه مدرک زبان یا مدرک فارغ‌التحصیلی از رشته خاصی ندارد. نا گفته نماند که ارائه هر یک از این مدارک و همچنین سابقه کار در زمینه طرح می‌تواند در نظر افیسر ویزا تاثیر مثبتی داشته باشد، اما اجباری نیست. علاوه‌بر این اقدام در سنین زیر 40 سال نیز روند اخذ اقامت شنگن را آسان‌تر می‌کند.

با توجه به آنچه گفته شد، بهره‌مندی از مزایای اقامت شنگن و زندگی در فنلاند بدون محدودیت زمانی، به ارائه طرح کسب و کار بی‌نقص بستگی دارد. به همین دلیل مشورت با تیمی کارآزموده و مبتکر از اهمیت بسیاری برخوردار است؛ مستر اپلای می‌تواند شما را از مرحله ارائه ایده و نگارش طرح تا اخذ مجوز اقامت شنگن و استارتاپ ویزای فنلاند همراهی کند.

تمدید اقامت شنگن فنلاند

پس از ثبت درخواست ویزای استارتاپ فنلاند و ارائه طرح کسب و کار، در کمتر از شش‌ماه مجوز اقامت شنگن صادر می‌شود. اعتبار استارتاپ ویزای فنلاند در زمان صدور 2 سال است و به آسانی تمدید می‌شود. با تمدید ویزای استارتاپ فنلاند و حضور در خاک این کشور شرایط اخذ اقامت دائم شنگن را به دست خواهید آورد و با اقامت به مدت 5 سال، می‌توانید درخواست حق شهروندی این کشور را به ثبت برسانید.

پس از اخذ اقامت شنگن با استارتاپ ویزای فنلاند و 10 سال اقامت در خاک این کشور، می‌توان با رعایت شرایط و قوانین مشخصی پاسپورت فنلاند را دریافت کرد. در این مرحله شما اجازه افتتاح حساب شخصی را نیز به دست خواهید آورد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.