انتخاب رشته کنکور هنر ۹۸

در این مطلب اطلاعات جامعی را برای انتخاب رشته کنکور هنر ۹۸ جهت اطلاع و راهنمایی داوطلبان کنکور هنر قرار داده ایم.

برای مشاوره انتخاب رشته کنکور هنر ۹۸

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب (حتی ایام تعطیل)

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و برای تماس از طریق کد تخفیف کلیک کنید


کنکور هنر علاوه بر اینکه علاقمندان خاص خود را دارد ، در بین داوطلبان سایر گروه های آزمایشی نیز جایگاه خاصی دارد ، هنر و زبان تنها رشته هایی هستند که تمامی داوطلبان رشته های نظری تجربی ، انسانی و ریاضی می توانند در کنار رشته اصلی خود در کنکور سراسری هنر یا زبان نیز شرکت کنند. برای شرکت در کنکور سراسری هنر داوطلبان نیاز به مدرک پیش دانشگاهی نظام جدید و یا دیپلم نظام قدیم دارند و داوطلبانی که مدرک کاردانی فوق دیپلم را دارند می توانند در کنکور سراسری هنر شرکت کنند.

داوطلبان کنکور رشته هنر که در کنکور سراسری هنر شرکت کرده اند ، پس از اعلام نتایج کنکور سراسری کنکور هنر و مشاهده کارنامه اولیه خود مجاز به انتخاب رشته می شوند داوطلبان باید با توجه به رتبه ای که در کنکور سراسری هنر کسب کرده اند ، باید صحیح انتخاب رشته کنند تا بتوانند در رشته متناسب با رتبه خود در کنکور سراسری هنر قبول شوند. در صورتی که داوطلبان نتوانند انتخاب رشته مناسبی را نسبت به رتبه کنکور خود داشته باشند ، نمی توانند در کنکور سراسری هنر موفقیتی به دست آورند. داوطلبان برای قبولی در کنکور سراسری هنر باید اطلاع دقیقی از رشته های هنر و رتبه قبولی در هر رشته را داشته باشند.

نحوه انتخاب رشته در کنکور سراسری هنر

داوطلبانی که فقط در کنکور سراسری هنر شرکت کرده اند ، پس از اعلام نتایج کنکور سراسری هنر می توانند کارنامه کنکور هنر را از سایت سازمان سنجش دریافت کنند. داوطلبانی که علاوه بر کنکور هنر در یکی از گروه های آزمایشی انسانی ، تجربی و ریا ضی شرکت کرده اند ، برای هر دو آزمونی که در آنها شرکت کرده اند یک کارنامه مشترک صادر خواهد شد ، که اطلاعات هردو آزمون در جدول های جداگانه نوشته شده است. میزان سهمیه ها بر روی انتخاب رشته داوطلبان تاثیر می گذارد. داوطلبان پس از دریافت کارنامه کنکور هنر می توانند از وضعیت مجاز به انتخاب رشته خود ، رتبه ، سهمیه ها و نمره آزمون اطلاع پیدا کنند. وضعیت مجاز به انتخاب رشته مشخص می کند که داوطلب با رتبه ای که کسب کرده چه رشته محل هایی را می تواند در دوره آموزشی ( روزانه ، نوبت دوم شبانه ، فرهنگیان ، پردیس خودگردان ، پیام نور و غیر انتفاعی )انتخاب کند.

تاثیر سهمیه برانتخاب رشته کنکور سراسری هنر

سهمیه ها در انتخاب رشته کنکور سراسری هنر تاثیر می گذارد . در کنکور سراسری سه سهمیه برای داوطلبان اعمال می شود : سهمیه مناطق ( منطقه ۱ و ۲ و ۳ ) که بیشترین تاثیر را سهمیه منطقه ۳ دارند ، سهمیه ایثارگران که به جانبازان ، فرزندان شهید و همسران شهید تعلق میگیرد و تاثیر گذاری این سهمیه برروی انتخاب رشته به میزان جانبازی و سنوات اسارت بستگی دارد. و سهمیه بسیج که فقط در انتخاب رشته دانشگاه آزاد تاثیر دارد و میزان تاثیر گذاری بر اساس مدت زمان دریافت کارت فعال بسیج است.
برای داوطلبانی که در کنکور سراسری هنر شرکت می کنند قبولی در رشته های پرمتقاضی تر و دانشگاه هایی که سطح آموزشی بهتری را نسبت به دیگر دانشگاه ها دارند از اهمیت بالایی برخوردار است.
پذیرش در برخی از رشته های هنر به صورت متمرکز و با شرایط خاصی است و علاوه بر آزمون علمی , آزمون عملی نیز صورت می گیرد. نمره قبولی در این رشته ها ، جمع نمرات آزمون عملی و آزمون علمی است.

رشته های پر طرفدار کنکور هنر

اکثررشته هایی که طرفداران زیادی در کنکور هنر دارد ، معمولا رشته های : سینما ، طراحی صنعتی ، بازیگری ، عکاسی ، نقاشی وگرافیک می باشند. داوطلبان برای قبولی در هررشته ای که در نظر دارند باید منابع دقیق کنکور هنر را مطالعه کنند و تمامی تلاش خود را داشته باشند تا بتوانند در این رشته موفق به قبولی شوند.
داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور هنر را دارند باید از زمان ثبت نام ، شرایط ثبت نام ، نحو ثبت نام و منابع کنکور سراسری هنر اطلاعات کافی را داشته باشند ، و تمام تلاش خود را برای به دست آوردن رتبه قبولی عالی داشته باشند تا بتوانند به رشته مورد نظر خود دست یابند. در نظر داشته باشید که انتخاب رشته مناسب نسبت به رتبه داوطلب از اهمیت بالایی برخوردار است.

برای مشاوره انتخاب رشته کنکور هنر ۹۸

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب (حتی ایام تعطیل)

برای عضویت در کانال تلگرامی کنکور و انتخاب رشته کلیک کنید


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.