مشاوره و برنامه ریزی کنکور

برای مشاوره مشاوره و برنامه ریزی کنکور

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب (حتی ایام تعطیل)

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و برای تماس از طریق کد تخفیف کلیک کنید


مشاوره و برنامه ریزی کنکور ۹۸ یا برنامه ریزی برای کنکوری های سال ۹۷ که نتیجه خوبی کسب نکرده اند و به طور کلی برنامه ریزی برای کنکور از حساسیت بالایی برخوردار است زیرا کنکور دارای اهمیت بسیار بالایی در مراحل تحصیلی هر فرد می باشد. داشتن مشاور ، برنامه ریزی صحیح ، استفاده از منابع مفید و … از جمله مواردی هستند که برای مشاوره و برنامه ریزی کنکور ۹۸ ضروریست.
ما برای موفقیت شما در بزرگترین امتحان زندگییتان تحصیلیتان در کنار شما هستیم. برای یک برنامه ریزی موفق با ماتماس بگیرید.

مشاوره و برنامه ریزی کنکور ۹۸ باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

۱- برنامه ریزی کنکور۹۸ باید انعطاف پذیر باشد:
برنامه ریزی برای کنکور یا هر گونه برنامه ریزی برای امور تحصیلی باید انعطاف پذیر باشد بدین معنی که اگر قسمتی از برنامه زمان یا تاریخ یا در هر قسمت از برنامه تغییری ایجاد شود نباید کل برنامه به هم بریز و دانش آموز راندمان خود را کاهش دهد و باید خود را با تغییر وفق دهد و یا مجدد به برنامه قبل برگردد.

۲- برنامه افراد مخصوص خودشان است:
وقتی برای فردی برنامه ای ریخته می شود برنامه بر حسب شرایط ، ویژگی ها و امکانات و خصوصیات آن فرد طرح می شود و نباید همه ی افراد با خصوصیات مختلف از یک برنامه استفاده کنند.

۳- برنامه ریزی برای کنکور ۹۸ باید هدف دار باشد:
در برنامه ریزی کنکور باید هدف دانش آموز ابتدا مشخص شود یعنی دانش آموز هدف از کنکور را قبولی در رشته ها و دانشگاه های بهتر بداند و طبق این هدف برنامه بریزد و تلاش کند با مشخص کردن هدف انگیزه چند برابر می شود و حرکت در مسیر این برنامه راحت تر می شود. مشاوره و برنامه ریزی کنکور ۹۸ با یک مشاوره خوب می تواند به شما برای رسیدن به هدف بسیار کمک کند.

۴- برنامه ریزی کنکور ۹۸ باید قابل انجام باشد:
اینکه یک برنامه سخت و سنگین طراحی کنیم و نظر را بر این بگذاریم که حتما با این برنامه موفق خواهیم شد کاملا اشتباه است ، پس برنامه را باید به گونه ای طراحی کرد که دانش آموز شرایط و توان اجرای آن داشته باشد. زیرا یک برنامه سنگین در کوتاه مدت باعث خستگی دانش آموز می شود.

۵-برنامه ریزی کنکور ۹۸ باید دارای تنوع باشد:
دانش آموزان باید توجه کنند که درس های ادبیات ، دین و زندگی و عربی هم بسیار در کنکور تاثیرگذار است و زیست و ریاضی فقط برای کنکور نیست پس باید در برنامه خود همه ی دروس را جای داد ، و البته توجه کنید که در طول هفته دروس سخت و راحت را کنار هم گذاشته تا وقت استراحتی هم باشد با خواندن یک درس راحت کنار سخت. همچنین به درس هایی که در آن ها تسلط کمتری دارید وقت بیشتری در برنامه قرار دهید. مشاوره و برنامه ریزی کنکور ۹۸ با توجه به تغییراتی که در نظام آموزشی صورت گرفته است نیاز به یک مشاور مجرب در کنار دانش آموز را بسیار ضروری می کند.

۶-برنامه ریزی کنکور ۹۸ باید قابل ارزیابی باشد:
برنامه ریزی و روند هر فرد و دانش آموز باید قابل ارزیابی باشد یعنی بعد از چند هفته برنامه ریزی و خواندن بتوان متوجه پیشرفت یا پسرفت شد و برنامه یک طرفه نباشد. پس حتما قسمتی برای ارزیابی قرار دهید.

۷- برنامه ریزی کنکور ۹۸ باید حتما مکتوب باشد:
در برنامه دراز مدت و هدف داری مثل کنکور هرگز نمی شود به صورت ذهنی و شفاهی برای زمان طولانی مثل یک سال عمل کرد. پس به یاد داشته باشید که حتما برنامه خود را مکتوب کنید و به یاد داشته باشید که چسباندن برنامه روی دیوار یا جایی که در دید شما باشد حتی می تواند تاثیر زیادی در رغبت شما برای مطالعه داشته باشد. مشاوره و برنامه ریزی کنکور ۹۸ به صورت مکتوب با وجود یک مشاور در کنار شما ممکن می شود.

چگونه برنامه ریزی کنکور ۹۸را انجام دهیم؟

مرحله اول : مشخص کردن تایم های خالی برای برنامه ریزی
دانش آموز در این مرحله باید با دقت وقت های آزاد و وقت هایی که درگیر است را مشخص کند سپس طبق این تایم ها برنامه خود را بچیند. اگر برای برنامه نیاز به زمان زیاد دارد باید وقت های پر غیر ضروری را خالی کند، بلفرض کسی که می خواهد کنکور تجربی بدهد اگر به باشگاه ،کلاس موسیقی ، کلاس زبان می رود باید طبق نیاز یکی یا دوتا از این کلاس ها را حذف کند.

مرحله دوم : نگاه به آینده دور و نزدیک
باید زمان و منابع را بسنجیم و بر حسب مقدار زمان و مقدار منابع برنامه خود را طرح کنیم. با یک مثال منظور واضح تر بیان می کنیم. فرض کنید کتاب زیست شما ۴۰۰ صفحه است و شما ۲ روز زمان دارید پس این ۴۰۰ صفحه را باید در این دو روز مطالعه کنید و در دراز مدت با منابع زیاد امتحانی پس نیاز به برنامه دقیق تر است.

توصیه های مشاوره و برنامه ریزی کنکور ۹۸

۱- بیش از حد توان برنامه نریزید
برنامه را طبق توانایی خود زمان و امکانات طراحی کنید،شما هرگز نمیتوانید روزانه ۲۰ ساعت درس بخوانید پس خود را اذیت نکنید تا بازدهی بهتری داشته باشید.
۲-در یک روز یک درس مطالعه نکنید
کتاب های سخت و آسان را کنار هم قرار دهید تا راحت تر مطالعه کنید و ذهنتان استراحت کند.
۳-استراحت را در برنامه قرار دهید
بی وقفه درس نخوانید بعد از یک ساعت و نیم درس خواندن ۴۰ دیقه استراحت کنید
۴-به ضرایب کنکور توجه کنید
وقتی ضریب درس زیست بالاتر از ریاضی است پس باید برای زیست زمان بیشتری قرار دهید حتی اگر در ریاضی بیشتر مشکل دارید.
۵-هم عمومی بخوانید هم اختصاصی
۶-وقت استراحت های خود را هم برنامه ریزی کنید
مثلا در وقت استراحت فقط نخوابید یا فقط بیرون نروید در وقت استراحت خواب ، خوراک ، تفریح ، تلوزیون و همه را قرار دهید
۷-زمان برای تست قرار دهید
فراموش نکنید تست زدن و مهارت در تست از مهمترین نیاز های کنکور است
۸-عملکرد خود را در پایان هر هفته تحلیل کنید
۹- بلند پروازی نکنید و واقع بین باشید
۱۰- تک برنامه ای باشید داشتن چند برنامه شما رو گیج می کند و ممکن هیچکدام از برنامه ها را انجام ندهید
۱۱-زمانی برای جبران عقب ماندگی ها برای خود قرار دهید
اگر یک برنامه پیش بینی نشده رخ داد چکاری انجام دهیم؟
اتفاقات غیر منتظره را پیش بینی کنید و برای آن ها تکنیک های ویژه داشته باشید.

چگونه درس هایی رو که علاقه ای به آنها نداریم مطالعه کنیم؟

به یاد بیاورید که این درس چه اهمیتی در کنکور شما دارد ،شاید درس هایی باشد که هرگز در زندگی شما کاربردی نداشته باشه ولی در کنکور با درصد بالا زدن می تواند تاثیر زیادی در کنکور شما داشته باشد ، پس با این درس ها برای مدت کوتاهی کنار بیایید.

برای مشاوره مشاوره و برنامه ریزی کنکور

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب (حتی ایام تعطیل)

برای عضویت در کانال تلگرامی کنکور و انتخاب رشته کلیک کنید


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.