راهنمای انتخاب رشته ارشد علوم زمین و ظرفیت دانشگاه ها

در این مقاله توضیحاتی را درباره انتخاب رشته ارشد علوم زمین برای داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد ارائه می دهیم.

برای اطلاع از راهنمای انتخاب رشته ارشد علوم زمین و ظرفیت دانشگاه ها

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

مشاوران مستراپلای از ۸ صبح تا ۱۲ شب پاسخگوی شما هستند. (حتی ایام تعطیل)

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و برای تماس از طریق کد تخفیف کلیک کنید


مجموعه ارشد علوم زمین از زیرگروه های علوم پایه می باشد که در دوره های مختلف و دانشگاه های سراسری ، پیام نور و ….. دانشجویان می توانند در این رشته و مقطع ارشد ادامه تحصیل دهند. برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد علوم زمین دانشجویان باید در کنکور ارشد شرکت کنند و مجاز به انتخاب رشته شوند. برای انتخاب رشته ارشد علوم زمین اطلاع از رشته ها و گرایش های و ظرفیت پذیرش هر کدام از این رشته و گرایش ها ، دوره های ارائه شده روزانه ، شبانه ، مجازی و … و دانشگاه های پذیرنده و هزینه های ادامه تحصیل در دوره و دانشگاه انتخابی اهمیت زیادی دارد. در ادامه راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد علوم زمینو ظرفیت دانشگاه ها در این رشته را برای شما ارائه داده ایم.

راهنمای انتخاب رشته ارشد علوم زمین

آزمون ارشد برای ورود به همه ی دانشگاه ها هماهنگ برگزار می گردد و انتخاب رشته ارشد دانشگاه های سراسری ، پیام نور ، غیرانتفاعی و پردیس های خودگردان جدا از انتخاب رشته ارشد آزاد صورت می پذیرد. داوطلبان برای انتخاب رشته ارشد علوم زمین می توانند ۱۰۰ رشته محل را در فرم انتخاب رشته ارشد وارد نمایند. ملاک اصلی انتخاب رشته ارشد علوم زمین علاقه داوطلب می باشد و در مرتبه بعد ملاک های اصلی انتخاب رشته ارشد در درجه اول در نظر گرفتن زیرگروه مورد نظر می باشد که هر داوطلب با توجه به رتبه ای که در آن زیر گروه با توجه به کارنامه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد کسب کرده و همچنین با توجه به ظرفیت پذیرش آن زیرگروه نسبت به انتخاب رشته ارشد اقدام نماید. مورد بعد دانشگاه ها و دور و نزدیک بودن دانشگاه با توجه به وضعیت داوطلب می باشد. توجه به نوع دوره (روزانه ، شبانه ، مجازی و …) و هزینه هایی که دانشجو باید پرداخت نماید در مرحله بعد اهمیت دارد و همچنین در نظر گرفتن بازار کار و آینده شغلی رشته و گرایش مد نظر داوطلب از ملاک های انتخاب رشته ارشد می باشد.

کد ضریب های انتخاب رشته کارشناسی ارشد علوم زمین

  • علوم زمين : پترولوژي ، زمين شناسي اقتصادي ، زمين ساخت (تكتونيك) ، آب زمين شناسي ، چينه نگاري و ديرينه شناسي ، رسوب شناسي و سنگ شناسي رسوبي ، زمين شناسي نفت ، زمين شناسي مهندسي ، زمين شناسي زيست محيطي ، زمين شيمي ، سنجش از دور زمين شناختي
  • دكتري پيوسته علوم زمين : زمين ساخت (تكتونيك)

با توجه به نکات بالا و در نظر گرفتن این موارد به داوطلبان انتخاب رشته کارشناسی ارشد علوم زمین توصیه می کنیم که در انتها ترتیب رشته ها را براساس شانس قبولی از شانس قبولی کمتر تا شانس قبولی بیشتر اولویت بندی کنند. همچنین برای انتخاب رشته ارشد خود می توانید با کارشناسان ما در مرکز مشاوره تحصیلی مستر اپلای تماس بگیرید.

برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد مطالعه مقالات زیر را به داوطلبان توصیه می کنیم:

ظرفیت پذیرش ارشد علوم زمین در کنکور ارشد ۹۷

ظرفیت پذیرش در دانشگاه های سراسری ،‌ غیرانتفاعی و پیام نور بر اساس دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۷ مطابق جدول زیر می باشد.

  ظرفیت پذیرش دانشگاه های در رشته علوم زمین  در دوره های مختلف

 

روزانه

شبانه (نوبت دوم)

پردیس خودگردان

پیام نور

مجازی پیام نور

غیرانتفاعی

کد ضریب ۱

۱۶۱

۳۷

۱۸

۸۰

 

کد ضریب ۲

۱۵۲

۴۰

۴۰

۷۰

 

 

کد ضریب ۳

۱۴۹

۳۲

۱۲

۳۰

 

 

کد ضریب ۴

۵۶

۱۰

۱۲

۱۰

 

 

کد ضریب ۵

۹۹

۲۰

۱۵

۱۱۰

 

۲۰

کد ضریب ۶

۵۶

۶

۶

۲۰

 

۲۰

کد ضریب ۷

۱۴

۲

۸

 

 

 

کد ضریب ۸

۶۳

۲۰

۴

 

 

 

کد ضریب ۹

۷۰

۱۹

۱۹

۲۰

 

 

کدضریب۱۰

۵۵

۹

۵

۱۰

 

 

کدضریب ۱۱

۱۲

۲

 

 

 

 

 

برای اطلاع از راهنمای انتخاب رشته ارشد علوم زمین و ظرفیت دانشگاه ها

عضو کانال تلگرامی اخبار کارشناسی ارشد شوید

برای عضویت کلیک کنید

برای مشاوره تلفنی کلیک کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.