راهنمای انتخاب رشته ارشد زیست شناسی جانوری و ظرفیت دانشگاه ها

در این مقاله توضیحاتی را درباره انتخاب رشته ارشد زیست شناسی جانوری برای داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد ارائه می دهیم.

برای اطلاع از راهنمای انتخاب رشته ارشد زیست شناسی جانوری و ظرفیت دانشگاه ها

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

مشاوران مستراپلای از ۸ صبح تا ۱۲ شب پاسخگوی شما هستند. (حتی ایام تعطیل)

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و برای تماس از طریق کد تخفیف کلیک کنید


مجموعه ارشد زیست شناسی جانوری از زیرگروه های علوم پایه می باشد که در دوره های مختلف و دانشگاه های سراسری ، پیام نور و ….. دانشجویان می توانند در این رشته و مقطع ارشد ادامه تحصیل دهند. برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد زیست شناسی جانوری دانشجویان باید در کنکور ارشد شرکت کنند و مجاز به انتخاب رشته شوند. برای انتخاب رشته ارشد زیست شناسی جانوری اطلاع از رشته ها و گرایش های و ظرفیت پذیرش هر کدام از این رشته و گرایش ها ، دوره های ارائه شده روزانه ، شبانه ، مجازی و … و دانشگاه های پذیرنده و هزینه های ادامه تحصیل در دوره و دانشگاه انتخابی اهمیت زیادی دارد. در ادامه راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد زیست شناسی جانوری و ظرفیت دانشگاه ها در این رشته را برای شما ارائه داده ایم.

راهنمای انتخاب رشته ارشد زیست شناسی جانوری

آزمون ارشد برای ورود به همه ی دانشگاه ها هماهنگ برگزار می گردد و انتخاب رشته ارشد دانشگاه های سراسری ، پیام نور ، غیرانتفاعی و پردیس های خودگردان جدا از انتخاب رشته ارشد آزاد صورت می پذیرد. داوطلبان برای انتخاب رشته ارشد زیست شناسی جانوری می توانند ۱۰۰ رشته محل را در فرم انتخاب رشته ارشد وارد نمایند. ملاک اصلی انتخاب رشته ارشد زیست شناسی جانوری علاقه داوطلب می باشد و در مرتبه بعد ملاک های اصلی انتخاب رشته ارشد در درجه اول در نظر گرفتن زیرگروه مورد نظر می باشد که هر داوطلب با توجه به رتبه ای که در آن زیر گروه با توجه به کارنامه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد کسب کرده و همچنین با توجه به ظرفیت پذیرش آن زیرگروه نسبت به انتخاب رشته ارشد اقدام نماید. مورد بعد دانشگاه ها و دور و نزدیک بودن دانشگاه با توجه به وضعیت داوطلب می باشد. توجه به نوع دوره (روزانه ، شبانه ، مجازی و …) و هزینه هایی که دانشجو باید پرداخت نماید در مرحله بعد اهمیت دارد و همچنین در نظر گرفتن بازار کار و آینده شغلی رشته و گرایش مد نظر داوطلب از ملاک های انتخاب رشته ارشد می باشد.

کد ضریب های انتخاب رشته کارشناسی ارشد زیست شناسی جانوری

  • فيزيولوژي
  • بيوسيستماتيك
  • سلولي و تكويني

با توجه به نکات بالا و در نظر گرفتن این موارد به داوطلبان انتخاب رشته کارشناسی ارشد زیست شناسی جانوری توصیه می کنیم که در انتها ترتیب رشته ها را براساس شانس قبولی از شانس قبولی کمتر تا شانس قبولی بیشتر اولویت بندی کنند. همچنین برای انتخاب رشته ارشد خود می توانید با کارشناسان ما در مرکز مشاوره تحصیلی مستر اپلای تماس بگیرید.

برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد مطالعه مقالات زیر را به داوطلبان توصیه می کنیم:

ظرفیت پذیرش ارشد زیست شناسی جانوری در کنکور ارشد ۹۷

ظرفیت پذیرش در دانشگاه های سراسری ،‌ غیرانتفاعی و پیام نور بر اساس دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۷ مطابق جدول زیر می باشد.

ظرفیت پذیرش دانشگاه های در رشته زیست شناسی جانوری  در دوره های مختلف

 

روزانه

شبانه (نوبت دوم)

پردیس خودگردان

پیام نور

مجازی پیام نور

غیرانتفاعی

کد ضریب ۱

۱۰۲

۴۶

۲۳

۳۰

 

کد ضریب ۲

۱۰۶

۲۰

۷

۲۰

 

 

کدضریب ۳

۷۵

۳۰

 

۴۰

 

۳۰

 

برای اطلاع از راهنمای انتخاب رشته ارشد زیست شناسی جانوری و ظرفیت دانشگاه ها

عضو کانال تلگرامی اخبار کارشناسی ارشد شوید

برای عضویت کلیک کنید

برای مشاوره تلفنی کلیک کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.