ثبت نام علمی کاربردی

در مطلب زیر توضیحاتی را درباره ثبت نام علمی کاربردی و زمان و شرایط ثبت نام برای داوطلبان ثبت نام در دانشگاه جامع علمی کاربردی بیان می کنیم.

جهت اطلاع از شرایط ثبت نام علمی کاربردی

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

مشاوران مستراپلای از ۸ صبح تا ۱۲ شب پاسخگوی شما هستند. (حتی ایام تعطیل)

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و برای تماس از طریق کد تخفیف کلیک کنید


طی چند سال گذشته تعداد زیادی از دانش آموزان و دانشجویان به دلیل تنوع زیاد در رشته های دانشگاه علمی کاربردی و همچنین پذیرش بدون کنکور در دانشگاه علمی کاربردی در دو مقطع کاردانی و کاردانی به کارشناسی علاقه مند ثبت نام علمی کاربردی شده اند. در ادامه قصد داریم تا درباره زمان ، شرایط و نحوه ثبت نام علمی کاربردی مطالبی را بیان کنیم تا مخاطبان رشته های علمی کاربردی در دو مقطع کاردانی و کارشناسی که قصد پذیرش در دانشگاه علمی کاربردی را دارند ، اطلاعات دقیقی را کسب نمایند. در پایان برای مشاوره در این زمینه می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

زمان ثبت نام علمی کاربردی مهر و بهمن ۹۸

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی برای ترم مهر ماه ۹۸ در شهریور ماه صورت می پذیرد. برای مقطع کاردانی زمان ثبت نام از ۲۸ مرداد ماه تا ۴ شهریور ماه می باشد. برای مقطع کاردانی به کارشناسی شروع ثبت نام از تاریخ ۳ شهریور و پایان ثبت نام در تاریخ ۱۰ شهریور می باشد. که البته برای هر دو مقطع زمان ثبت نام قابل تمدید می باشد. ثبت نام نیمسال دوم ۹۸ در اواخر بهمن ماه صورت می پذیرد که بعد از مشخص شدن تاریخ ثبت نام در همین صفحه اطلاع رسانی می شود. داوطلبان ثبت نام علمی کاربردی برای ثبت نام با توجه به اعلام رسمی دانشگاه علمی کاربردی و سایت سازمان سنجش ، می توانند با دانلود دفترچه ثبت نام علمی کاربردی کاردانی فنی و کاردانی حرفه ای و یا دانلود دفترچه ثبت نام علمی کاربردی فناوری مهندسی و کارشناسی حرفه ای نسبت به ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی از طریق همان سایت سازمان سنجش اقدام نمایند.
همچنین برای اطلاع دقیق از زمان ثبت نام علمی کاربردی می توانید عضو کانال تلگرامی دانشگاه های بدون کنکور شوید.

شرایط ثبت نام علمی کاربردی مقطع کاردانی

اولین شرط ثبت نام کاردانی علمی کاربردی داشتن ديپلم سه ساله نظام جديد در رشته های فني و حرفه اي، كاردانش و یا نظري و يا ديپلم نظام قديم آموزش متوسطه (چهارساله يا شش ساله نظري و فني و حرفه اي) می باشد. دیگر شرط مهم ثبت نام علمی کاربردی داشتن یکی از انواع معافیت های خدمت سربازی مثل معافیت تحصیلی و یا داشتن کارت پایان خدمت است. سایر شرایط در دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی توضیح داده شده است.
همچنین دارا بودن ساير شرايط اختصاصي که توسط هر يك از مراكز آموزشي تحت نظارت دانشگاه جامع علمي كاربردي براساس دفترچه ثبت نام علمی کاربردی منتشر می شود ضروریست. برخورداري از توانايي جسمي لازم متناسب با رشته هاي انتخابي و رشته هایی که داوطلب قصد تحصیل در آن ها را دارد از دیگرشرایط ثبت نام علمی کاربردی می باشد.

چند نکته مهم :
كليه پذيرفته شدگان در مراكز آموزش علمي كاربردي تابع قوانين ، مقررات و ضوابط دانشگاه علمي كاربردي و وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري مي باشند.
كارمندان دولت برای ادامه تحصیل باید موافقت نامه رسمي وزارتخانه يا سازمان متبوع خود ، مبني بر شركت در كلاس ها ، آزمايشگاه ها و فعاليت هاي ديگر دوران تحصيل را به همراه ساير مدارك ثبت نام به مركز آموزش علمي كاربردي محل قبولي خود را ارایه دهند.
هيچ دانشجويي مجاز نيست همزمان در دو رشته يا دو مقطع در موسسه هاي دولتي و يا غيردولتي تحصيل نمايد. دانشجوي مشمول اين مجموعه مقررات مي تواند در دوره هاي غيرحضوري كه منتهي به مدرك تحصيلي مي شود مطابق مصوبات به صورت همزمان تحصيل نمايد.
تغيير رشته ، مرخصي تحصيلي ، انتقال و ميهمان شدن در نيمسال اول تحصيلي مجاز نمي باشد.
تدريس و تحصيل هم زمان مدرسان در كليه مراكز علمي كاربردي ممنوع و منجر به غيرفعالسازي كد مدرس خواهد شد.
كاركنان مراكز آموزش علمي كاربردي اعم از رسمي ، پيماني ، قراردادي ، شركتي ، قرارداد پاره وقت ، مشاوره و… مجاز نيستند كد رشته هاي مربوط به مركز آموزشي را كه در آن خدمت مي كنند انتخاب نمايند و چنانچه اين موضوع رعايت نگردد و درآن مركز آموزشي قبول گردند ، قبولي آنان پذیرفته نخواهد بود و به هيچ وجه نمي توانند متقاضي تحصيل در آن كدرشته محل و يا كد رشته محل هاي ديگر گردند.

مدارک ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مقطع کاردانی

داوطلبان در زمان ثبت نام باید اصل مدارك زیر را پس از قبولي در زمان ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی به مرکز مورد نظر ارايه نمايند.

  • فرم تكميل شده استفاده از سهميه شاغل براي داوطلباني كه شاغل بوده و از سهميه شاغل در رشته متناسب استفاده مي نمايند که در دفترچه ثبت نام قرار گرفته است.
  • آخرين فيش حقوقي براي متقاضيان استفاده از سهميه شاغل در ثبت نام علمی کاربردی
  • گواهينامه پايان تحصيلات متوسطه و يا مدرك معتبر ديپلم مطابق توضیحات قبل
  • گواهي معدل دار براي افرادي كه گواهينامه پايان تحصيلات دوره متوسطه آنها فاقد معدل مي باشد.
  • فرم تاييد معدل براي فارغ التحصيلاني كه تا كنون گواهينامه پايان تحصيلات براي آنان صادر نشده است.

شرایط ثبت نام علمی کاربردی مقطع کارشناسی

شرط اولیه ثبت نام علمی کاربردی کارشناسی داشتن مدرك كارداني دانشگاه ها و موسسه هاي آموزش عالي مورد تاييد شوراي عالي انقلاب فرهنگي يا وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري و يا وزارت بهداشت ، درمان وآموزش پزشكي و يا داشتن مدرك كارداني پيوسته آموزشكده هاي فني و حرفه اي وزارت آموزش و پرورش می باشد. دانشجويان سال آخر دوره كارداني ای می توانند از كد رشته محل دفترچه ثبت نام علمی کاربردی انتخاب کنند که حداكثر تا تاريخ ۳۱/۱۰/۹۷ موفق به اخذ مدرك كارداني شوند. همچنین لازمه شركت در پذيرش دوره كارشناسي ناپيوسته ، داشتن مدرك دوره كارداني (پيوسته و ناپيوسته) مي باشد اما دارندگان مدارك تحصيلي كارشناسي پيوسته ، كارشناسي ارشد و دكتري نیز می توانند در این پذیرش شرکت نمایند.
همچنین آن عده از دارندگان مدرك معادل كه قبل از تاريخ ابلاغ مصوبه مندرج در دفترچه ثبت نام علمی کاربردی کارشناسی در دوره هاي مدرك معادل شركت نموده ولي قبولي آنان بعد از تاريخ ابلاغ مصوبه اعلام شده است ، در شمول اين مصوبه قرار مي گيرند. طلاب و فضلاي حوزه علميه ای كه براساس مدرك صادر شده مديريت حوزه علميه ، دوره سطح يك و دو را گذرانده اند ، به ترتيب از كليه مزاياي علمي دانش آموختگان دوره كارداني و كارشناسي دانشگاه برخوردار خواهند بود.
داوطلبان سهميه آزاد مي توانند برحسب ضوابط بدون درنظر گرفتن عنوان مدرك كارداني خود و براساس علاقه مندي به هر يك از رشته هاي تحصيلي در اين پذيرش ثبت نام و نسبت به انتخاب رشته مبادرت نمايند. در ضمن آن دسته از داوطلباني كه بدون توجه به رشته تحصيلي و نوع مدرك كارداني خود ثبت نام مي نمايند لازم است كليه دروس پيش نياز يا جبراني رشته قبولي را با در نظر گرفتن گروه آموزشي مربوط و مطابق با سرفصل برنامه مصوب بگذرانند. دانشجويان مقطع كارداني مي بايست در صورت پذيرفته شدن در زمان ثبت نام دانش آموخته شده باشند و مدارك دانش آموختگي خود را به مركز آموزش مربوط ارايه نمايند.
داشتن شرايط مربوط به وظيفه عمومي براي داوطلبان مذكور، جهت ادامه تحصیل لازم می باشد.

مدارک ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مقطع کارشناسی

داوطلبان در زمان ثبت نام باید اصل مدارك زیر را پس از قبولي در زمان ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی به مرکز مورد نظر ارايه نمايند.

  •  فرم تكميل شده استفاده از سهميه شاغل براي داوطلباني كه شاغل بوده و از سهميه شاغل در رشته متناسب استفاده مي نمايند.
  • آخرين فيش حقوقي براي متقاضيان استفاده از سهميه شاغل در ثبت نام علمی کاربردی
  • مدرك كارداني دانشگاه ها و موسسه هاي آموزش عالي مورد تاييد شوراي عالي انقلاب فرهنگي يا وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري يا وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشكي و يا كارداني پيوسته آموزشكده هاي فني و حرفه اي.
  •  فرم تاييد معدل براي فارغ التحصيلاني كه تا كنون گواهينامه پايان تحصيلات براي آنان صادر نشده است.

نکات مهم :
* در هر مرحله اي از پذيرش (ثبت نام اينترنتي ، ثبت نام در مركز آموزش و يا حين تحصيل) مشخص شود كه فرد داوطلب ، اطلاعات غير واقعي و يا مدارك جعلي ارائه نموده است و يا واجد يكي از شرايط و ضوابط مندرج در اين دفترچه نمي باشد ، ضمن جلوگيري از ادامه تحصيل نام برده با وي مطابق قوانين و مقررات وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري رفتار خواهد شد.
* داوطلب مي بايست پس از پايان ثبت نام الكترونيكي (اينترنتي) از كليه صفحات ، پرينت تهيه نموده و تا زمان اعلام نتايج نزد خود نگهدارد.

همچنین مطالب زیر برای داوطلبان ثبت نام در دانشگاه های بدون کنکور مفید می باشد و توصیه می کنیم این مطالب را مطالعه کنید. برای مشاوره در زمینه دانشگاه های بدون کنکور می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

جهت اطلاع از شرایط ثبت نام علمی کاربردی

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

مشاوران مستراپلای از ۸ صبح تا ۱۲ شب پاسخگوی شما هستند. (حتی ایام تعطیل)

برای عضویت در کانال دانشگاه بدون کنکور و دریافت اخبار کلیک کنید


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.